Latvija kā neatkarīga valsts pasaules kartē parādījās pirms divpadsmit gadiem. Šajā laikā ir izmainījušies ne tikai tās ekonomiskie rādītāji, bet arī valsts politika. Valstī ir strauji samazinājusies ražošana, jo ir samazinājies lielo uzņēmumu skaits. Vērā ņemama daļa no padomju laika uzņēmumiem ir bankrotējuši, taču jauno ražošanas uzņēmumu īpatsvars kopējā valsts tirgū ir neliels. Tā kā ir samazinājies ražošanas apjoms, aizvien lielāka nozīme valsts ekonomikā ir pakalpojumus sniedzošajiem mazajiem uzņēmumiem. Tas izskaidrojams ne tikai ar valsts ekonomikas politiku, bet arī ar kopīgām likumsakarībām, kas saistītas ar atziņu, ka lielākajā daļā pakalpojumus sniegšanas nozarēs dominē liels skaits mazo un vidējo uzņēmumu. Tāpēc autors šajā darba ir iecerējis analizēt nelielas sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Sev esmu labākais kalps" (turpmāk tekstā “SELK”) iekšējo un ārējo vides, kā arī to ietekmi uz uzņēmuma darbību un uzņēmuma vadības lēmumu pieņemšanu.
Ņemot vērā to, ka SIA “SELK” mērķtirgus galvenokārt ir Rīgas iedzīvotāji, taču šo reģionu nevar skatīt atsevišķi no pārējās Latvijas teritorijas, autors pētījumā izmantos abu reģionu statistiskos rādītājus, kuri nepieciešami uzņēmuma ārējās vides analīzes veikšanai.
Uzņēmums nodarbojas ar inženieru sistēmu montāžu un remontu celtniecības darbiem, kas saistīti ar elektroietaišu nomaiņu vai uzstādīšanu. Uzņēmums tika dibināts Rīgā 1992. gada 1. oktobrī, un uzņēmumu vada tā direktors.
Pamatojot darba satura nozīmīgumu, jāpiebilst, ka tas izskaidrojams ne tikai ar uzņēmumu iekšējās un ārējās vides analīzes nepieciešamību, bet arī ar to, ka šajā darbā ir aplūkota tādas sabiedrības ar ierobežotu atbildību iekšējā un ārējā vide, kuras ekonomiskā darbība ir nepieciešama lielai daļai Latvijas fiziskajām un juridiskajām personām, jo elektroenerģija ir neatņemama valsts iedzīvotāju dzīves sastāvdaļa, un līdz ar to neatņemama ir arī nepieciešamība pēc elektromontāžas pakalpojumiem.
Taču organizāciju iekšējās un ārējās vides analīze, kura ir balstīta tikai uz atsevišķu faktu konstatēšanu, nebūs pilnīgi objektīva. Tāpēc autors meklē kopsakarības starp novērotiem faktiem un rādītājiem un šīs iegūtās informācijas teorētisko pamatojumu. Darbā tiek aplūkota ekonomisko likumu darbība, kā arī to darbības īpatnības gan elektromontāžas pakalpojumu nozarē, gan arī valstī kopumā. Tādejādi tiek ne tikai konstatēti fakti, bet arī analizētas likumsakarības.…