Mājas (istabas) dzīvnieku pārvadāšanai privātajās automašīnās visos apstākļos ir jābūt drošai, tas samazina riskus gūt ievainojumus, kā arī attālina no letāliem gadījumiem. Ievērojot drošus pārvadāšanas noteikumus, tas pasargā gan mājas (istabas) dzīvniekus, gan automašīnas vadītāju, gan pasažierus.
Ja brauciena laikā netiek ievērota drošība, var rasties vairāki iespējamie apdraudējumi:
1) mājas (istabas) dzīvnieks var patraucēt automašīnas vadītājam;
2) augstāks risks gūt traumas mājdzīvniekam, automašīnas vadītājam un pasažieriem.
Problemātika ir tā, ka nav konkretizēti atbildības aspekti un pamati dzīvnieku pārvadāšanai transportlīdzekļos, kas bieži vien rada neskaidrības likumu piemērošanā un to iztulkošanā. Normatīvajiem aktiem ir jāreglamentē precīzi un detalizēti dzīvnieku pārvadāšana transportlīdzekļos, kas ir būtisks trūkums normatīvajos aktos. Kā trūkums ir jāmin arī tiesu prakses neesamība.
Kvalifikācijas darba mērķis analizēt normatīvo regulējumu par mājas (istabas) dzīvnieku pārvadāšanu privātajās automašīnās, identificēt regulējuma trūkumus, un pamatojoties uz to, izstrādāt secinājumus un priekšlikumus problēmjautājumu risināšanai, lai pilnveidotu tiesisko regulējumu.
Autores izvirzītie pētījuma jautājumi:
1) tiesiska regulējuma nepietiekamība uz mājas (istabas) dzīvnieku pārvadāšanu;
2) esošo normatīvo aktu piemērošanas grūtības.
Lai sasniegtu kvalifikācijas mērķi autore izpētīja tiesisko regulējumu Latvijā, izpētīja tiesiskā regulējuma trūkumus mājas (istabas) dzīvnieku pārvadāšanai privātajā automašīnā, analizēja sociālos medijus, identificējot sabiedrībā pastāvošos uzskatus par prasībām aizsargāt mājdzīvniekus. …