Darbu normēšanas loma mūsdienu ražošanā ir ārkārtēji liela. Uz normu pamata balstās perspektīvie un tekošie ražošanas plānu aprēķini, ražošanas uzņēmuma jaudas un tam vajadzīgā darbaspēka daudzums un aprīkojums. Ar normu palīdzību tiek aprēķināti tehnoloģisko procesu racionālie varianti, aprīkojuma konstrukcijas, tehnoloģiskie un organizatoriskie aprīkojumi, tiek noteikti uzņēmuma attīstības un uzņēmuma rentabilitātes paaugstinājuma veidi.
Normēšana ir svarīga, lai panāktu darba organizācijas uzlabojumus. Tikai precīzi zinot nepieciešamās darbalaika izmaksas tā vai cita darba izpildei, var pareizi aprēķināt akordstrādnieku skaitu, pareizi organizēt to darbu, saskaņot visu ražošanas posmus, racionāli izmantot aprīkojumu.
Civilizētos tirgu attiecību nosacījumos ir ierobežotas augstu ienākumu saņemšanas iespējas izmantojot monopolstāvokli, kā arī saņemt atšķirīgus atvieglojumus un veikt dažādas manipulācijas ar finansēm un precēm. Paaugstināt ienākumus var, paaugstinot darba ražīgumu un racionalizējot darba organizāciju.
Kā viena no darba normēšanas metodēm ir analītiski pētnieciskā metode. Šī metode ir darbietilpīgāka salīdzinot ar citām metodēm, jo jāveic liels skaits novērojumu. Ar šo metodi ir iespējams izstrādāt zinātniski pamatotas darba normas. …