Koučingam vienas konkrētas definīcijas nav, taču, izvērtējot un apkopojot kouču sniegtās definīcijas, ir iespējams koučingu definēt kā līdzekli, kas cilvēkam palīdz apzināties savu potenciālu, maksimāli paaugstinot savu efektivitāti, koučings nav mācību līdzeklis, tas ir palīgs, lai cilvēks pats spētu kļūt labāks, pats atrodot to kā kļūt labākam un nostādot sev vēlamos mērķus un meklējot veidus, kā šos mērķus sasniegt.
Komandas koučinga mērķis ir veicināt komandas sekmību mijiedarbību, sadarbību konkrēta mērķa sasniegšanai. Ar to atšķiras komandas koučings no grupas koučinga – ar to, ka komandas koučingā komanda ir vienots mehānisms, taču grupas koučingā prioritāte ir katra indivīda personīgā izaugsme.
Komandas koučings ļauj attīstīt katra darbinieka potenciālu, kā arī pašu komandu kopumā, lai sasniegtu vienotos mērķus. Komandas koučinga laikā tiek aplūkota attieksme pret lietām atbilstoši efektivitātes parametriem un tad tiek atzīmētas nepieciešamās izmaiņas un plānota turpmākā komandas darbība vienotā mērķa sasniegšanā. …