Nereti aktieris tiek pielīdzināts cirka meistaram, jo izpilda akrobātiskus trikus, sit, sper, mēdās, vaibstās, vaimanā un atdarina dažādas skaņas, piemēram, putnu un zvēru kliedzienus.
Komēdijai ir raksturīgi laci. Tie ir iespraudumi, kuri nav saistīti ar izrādes darbību. Tos parasti izpilda dzanni cēlienu laikā un beigās. Laci izpildīja muzikālā un deju veidā. Dziesmas, kuras tika izpildītas ģitāras pavadībā bija neatkārtojamas, noteikti var uzslavēt “Skifla” grupas aktierus par lielisko balsi un valodas prasmi, jo dziesmas netika izpildītas latviešu valodā.
Latvijas Nacionālajā teātrī izrāde tika spēlēta zālē, kur ir skatuve ar mainīgu gleznotu dekorāciju. Tā ir uzgleznota uz nostiepta audekla, pie otrā stāva loga ir piebūvēts balkons, kas tiek iesaistīts darbībā. Uz tā ērti bija iekārtojies bundzinieks, kas ļoti enerģiski spēlēja muzikālo pavadījumu.
Delartiskā komēdija bija aktuāla 20. gs. modernajā teātrī. Režisori meklēja ceļu, kā teātri padarīt teatrālu. Tas apzīmē itāļu aizraušanos ar teātri. Diemžēl mūsdienās tas vairs nav tik aktuāli. Kopumā izrāde man patika.
…