Latvijas politisko sistēmu veido vairāki elementi, kuri ietekmē politiskos lēmumus, to pieņemšanu un politiku kopumā. Tos var iedalīt 6 lielos blokos, taču, manuprāt, iespējams, ka to ir pat vairāk.
Viens no šiem elementiem ir politikas subjekti- cilvēki, kuri piedalās valsts politikā un viņu izglītība, ieņemamais amats, sociālais stāvoklis un labklājības līmenis. Latvijā visiem cilvēkiem, tajā skaitā bezdarbniekiem, valsts amata darbiniekiem utt., ja vien viņi ir Latvijas pilsoņi, ir iespēja realizēt sevi kā politikas subjektu. Piemēram, sasniedzot 18 gadu vecumu visi var piedalīties pašvaldību vēlēšanās, saeimas vēlēšanās, piedalīties referendumos, kā arī izveidot un pieteikt vēlēšanām savas partijas.
Valsts politiku stipri ietekmē sabiedrības vadīšanai izveidotās institūcijas un organizācijas. Latvijā ir vairākas partijas, valstiskās un nevalstiskās organizācijas, kurās iesaistīties var sabiedrības locekļi ar atbilstošām spējām zināšanām un izglītību. Šo organizāciju iekšējo kārtību, veidošanu un pārvaldi nosaka paši vadītāji, darbinieki un arī valsts- atbalstot ar likumiem, uzliekot dažādus nodokļus u. tml. Latvijā ir ļoti liela organizāciju daudzveidība, tām ir atšķirīgi uzskati, pārvalde, kārtība utt.…