Tātad, cilvēki ir dažādi un dažādas ir viņu vajadzības, tamdēļ motivēšanas metodēm jābūt dinamiskām un elastīgām, piemērotām vajadzību plašajam klāstam. Pastāv vajadzību atšķirības tehniskajam personālam, vadītājiem, inženieriem, mākslas pasaules cilvēkiem, maznodrošinātiem un bagātiem cilvēkiem.
Jebkuru motivācijas metodi veicina mērķu noteikšana, lai tie būtu saspringti, bet sasniedzami, nodrošināti ar resursiem, skaidri saprotami un vērtējami, saskaņoti ar atalgojumu, vienoti indivīdam un kolektīvam.
Motivācijas veidi rada dažādu atbildes reakciju, katrā situācijā tā var būt atšķirīga indivīdam vai grupai.
Cilvēki var pat apzināties iespējamās sekas – sodu sankcijas, tomēr izvēlas pretošanās variantu. Pretošanās var pāraugt izteiktā pretestībā un asā destruktīvā konfliktā.
Motivāciju nodrošina organizācijas kultūra – atmosfēra, tajā esošā pārliecība, vērtības, normas un vadīšanas stils, kāds izveidojies darba vietā, nostiprinot iekšējo integrāciju un pielāgojoties ārējās vides apstākļiem.
Katrs savā ikdienā izmanto dažādus motivācijas veidus, nevarētu gan teikt, ka visi no tiem ir labvēlīgi. Cilvēki ir dažādi, tapēc katru personu motivē dažādas lietas. Lielākoties novērojumi liecina, ka mūsdienās vislabāko motivāciju sniedz apbalvojums, atalgojums, mantiskas vērtības. Atliek tikai cerēt, ka kādu dienu tas viss mainīsies un cilvēki tieksies vairāk uz garīgām vērtībām.
…