1897.gadā Gogens no Dānijas saņem ziņu par meitas Alīnas nāvi. Šīs nelaimes un neciešamo sāpju dēļ viņš nolēma izdarīt pašnāvību- mēģināja noindēties ar arsēnu. Tas neizdevās, toties viņš slimoja gandrīz gadu.
Parādi auga, Gogens bija spiests strādāt par rasētāju. Pēc izdevīga darba līguma parakstīšanas, 1901.gadā viņš pārcēlās uz Marķīza salām. Savos pēdējos gados viņš uzgleznoja ‘’Barbaru teiksmas’’, ‘’Burvis’’ un ‘’Jātnieki krastā’’. Bez tam viņš drudžaini rakstīja dienasgrāmatu, savas atmiņas un pārdomas ( Pirms un pēc,1903.g.)
1903.gada 8.maijā Pols Gogēns nomira no sifilisa. Savu nāvi viņš sagaidīja dziļā vientulībā. Pasaules slavu mākslinieks gūst pēc savas nāves, kad 1906.gadā Parīzes izstāde tiek izlikti 227 viņa darbi.
Var secināt, ka slavenā mākslinieka dzīve bijusi pat ļoti grūta un neciešama, jo viņu neviens neatzina un viņš vienmēr tika atraidīts. Viņa gleznas tika novertētas tikai pēc viņa nāves un tikai pēc daudziem gadiem māklinieks kļuva par vienu no nozīmīgākajiem pasaulslavenajiem franču postimpresionismiem.
…