Filmas trešā daļa, kuru diemžēl netika rādīta, atspoguļo cara absolūtu degradāciju, kad tās beigās viņš tiek parādīts pilnīgi minimāls pie paša horizonta.
Iespējams, ka ar visu trīs filmu palīdzību Eizenšteins atveido savu attieksmi pret Staļina valdīšanu laika gaitā. Sākumā, viņš tiek uztverts kā tautas varonis un absolūts līderis, bet laikam ejot un parādoties šīs personības negatīvajām īpašībām, kā arī idejām, attieksme mainās un līdz ar to arī filma. Cars pakāpeniski tiek attēlots kā parasts, nepilnīgs cilvēks, tas domājams noticis represiju iespaida dēļ. Visas daļas ir kā cara valdības krišanas atspoguļojums.
Lai vai kā, filma pati par sevi ir šedevrs, jo tā ir unikāli radīta un šai filmai nav līdzīgu, kas līdz ar to padara viņu par augstvērtīgu kultūras un vēstures pieminekli, lai arī tajā nav konkrēti pareizu vēstures faktu.
Un lai arī filmas pirmā daļa garlaikoja ar savu melnbaltumu un mākslīgumu, tā tomēr ir labākā no visām trim daļām, jo ir neikdienišķa un neparasti veidota. Tā pieprasa skatītāju domāt līdzi, lai uztvertu galveno ideju.
…