1.Vai administratīvo tiesību princips ir tas pats valsts pārvaldes princips?
Administratīvo tiesību teorijā, tāpat kā vispārēja tiesību teorijā, ar tiesību principiem saprot augstākās vērtības, tālākos mērķus, kurus ar administratīvo tiesību normu palīdzību cenšas sasniegt nākotnē. Zināmā pakāpē tie ir ideāli, kurus jārealizē Latvijas valsts pārvaldes aparāta praktiskajā darbībā. K.Dišlers, uzsver, ka līdzās tiesību normām tiesiskie principi uzskatāmi par vienu no svarīgākajiem tiesību veidiem, kam jurisprudencē piegriežama lielāka vērtība nekā līdz šim, jo tiesiskie principi dod galveno saturu objektīvajām tiesībām.
Viens no administratīvo tiesību avotiem- Valsts pārvaldes iekārtas likums , 10.pants nosaka valsts pārvaldes principus, kuri piemērojami ikvienai no pārvaldes iestādēm, un nosaka arī to, ka valsts pārvalde savā darbībā ievēro arī attiecīgajā pantā neminētos tiesību principus.
Tiesības nav tikai rakstīto likumu kopums. Dabisko tiesību doktrīnas piekritēji pārstāv uzskatu, ka katrā tiesību sistēmā un valstī pastāv dabisko tiesību principi, kuri ir pārpozitīvi un veido neaizskaramu tiesību kodolu. Tādēļ tiek atzīts, ka tiesību principi ir sava veida "augstākās tiesības" - tiesiskā regulējuma „vadošās idejas”.
Tiesību principi veido katras valsts tiesību sistēmas pamatu. Tiesību principos ir saskatāma katras valsts tiesību tradīcija un gars. …