ATA karnetes izmantošanas un noformēšanas prasības
Noformējot ATA karneti jāievēro virkne prasību un nosacījumu, daļa no kuriem ir saistoši tikai Latvijā izsniegtām karnetēm, bet daļa attiecas uz visām karnetēm:
1. ATA karnete aizstāj muitas deklarāciju un galvojuma sniegšanu.
2. ATA karnetes izmantošana neatbrīvo no normatīvajos aktos noteikto importa aizliegumiem vai ierobežojumiem, piemēram, nepieciešamo atļauju un licenču iesniegšanas.
3. Latvijā noformē latviešu vai angļu valodā izsniegtās ATA karnetes. Muitas amatpersonas ir tiesīgas prasīt tulkojumu, ja karnetes aizpildītas citā valodā – arī ārvalstīs noformētās karnetes.
4. Karnetes ieliekamās lapas sastāv no pasakņa, kas vienmēr paliek karnetes grāmatiņā, un noplēšamās daļas – kupona. Muitas amatpersonas aizpilda ailes, kas ietonētas tumšākā krāsā.
5. Karnetē datums jāuzrāda formā: gggg/mm/dd (gggg – gada četrzīmju skaitlis, mm – mēneša divzīmju skaitlis, dd – dienas divzīmju skaitlis).
6. ATA karnetē iekļautajām precēm jābūt identificējamām.
7. Lietotājs var izvest visas vai tikai daļu no ATA karnetē uzskaitītajām precēm.
8. Lietotājs var izvestās preces vest atpakaļ visas vai pa daļām.
9. ATA karneti, tās derīguma laikā, var izmantot vairākkārtējai preču pārvietošanai.
10. Preču ievešanas uz laiku maksimālais termiņš nepārsniedz vienu gadu.
11. Uz laiku ievestās preces atļauts izlaist brīvam apgrozījumam, ja tiek nokārtotas šai procedūrai paredzētās muitas formalitātes un muitas maksājumi.
12. ATA karneti var izmantot vairākas personas, kas ierakstītas karnetē, vai arī tām izsniegta atbilstoša pilnvara (pilnvara tiek izsniegta uz konkrētu karneti).
13. ATA karneti var izmantot gan fiziskās, gan juridiskās personas.
14. Pēc ATA karnetes izsniegšanas tajā nedrīkst veikt nekādas izmaiņas vai labojumus.
15. Karnetes noformēšanā izmanto preču numurus no Vispārējā saraksta.
…
Lai vienkāršotu ievešanu uz laiku ar pilnu atbrīvojumu no muitas maksājumiem un izvairītos no liekām muitas formalitātēm, kādas jākārto, lai saņemtu nepieciešamās atļaujas un deklarētu preces, atbilstoši atšķirīgajiem nacionālajiem noteikumiem, 1961.gada 6.decembrī tika pieņemta un 1963.gada 30.jūlijā stājās spēkā “Muitas konvencija par preču ievešanu uz laiku ar ATA karneti”, parasti saukta par ATA konvenciju. ATA konvencija ieviesa jaunu starptautiski atzītu dokumentu – ATA karneti, kas aizstāja muitas deklarāciju precēm, kuras pārvietotas, lai mērķvalstī noteiktiem nolūkiem noformētu ievešanu uz laiku. Kopš tā laika ATA karnete ir kļuvusi par vissvarīgāko starptautisko muitas dokumentu preču ievešanai uz laiku. Lai paplašinātu ATA karnetes darbības jomas, valstīm, kuras pievienojušās ATA konvencijai, bija jāpievienojas vēl virknei citu konvenciju.1990.gada 26. jūnijā tika izstrādāta un ratificēta Stambulas konvencija par pagaidu ievešanu. 1999.gada 16.oktobrī saskaņā ar LR likumu “Par 1990.gada 26.jūnija Stambulas Konvenciju par pagaidu ievešanu” stājās spēkā Latvijas Republikas pievienošanās Stambulas konvencijai.
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Ekonomika
Конспект для университета120
-
Starptautiski tiesiskie aspekti uzņēmumu darbībā ar ārvalstu investīcijām
Конспект для университета20
-
Tirgus (konkurences) veidi. Konkurences loma ekonomikā
Конспект для университета4
-
Nodokļi un nodevas
Конспект для университета45
-
Starptautiskie ekonomiskie sakari
Конспект для университета20