Eiropas kino šajā laikā ir salīdzinoši liberāls, dialogi ir vaļīgāki. Daļu savas popularitātes Blow-up guva tieši dēļ ainām ar atklātu sieviešu kailumu, kas bija kaut kas iepriekš nepieredzēts britu kinomatogrāfā. Caur savu nicinošo attieksmi pret sievietēm, tās dominējot un reizēm pat pazemojot, Blow-up galvenais varonis atklāj savu seksuālo nepārliecību. Priekš Antonioni viņš reprezentē neapmierināto paaudzi, kas ir pārņemta ar ārējo skaistumu, bet nespēj saskatīt cilvēku iekšējo vērtību un nozīmi, ko fotogrāfs tik meistarīgi un enerģētiski spēj notvert vienīgi caur savu kameru.
Atvērtais filmas fināls vēlreiz kalpo par piemēru Antonioni autorības apstiprināšanai. Mīmu tenisa spēle noslēdz kā sava veida apli, jo aina ar mīmiem arī atklāj filmas sākumu. Tomass izvēlas aizsviest atpakaļ neredzamo tenisa bumbu. Šī redzēšanas vai saskatīšanas tēma izvijas cauri visam Antonioni darbam, kas liek apšaubīt redzēšanas un ticēšanas jeb realitātes saistības.
Filmu Blow-up ir iespējams interpretēt no dažādiem aspektiem. Tā ir piesātināta un bagāta ar liecībām par cilvēku dabu. Skatītājam ir pašam jāizlemj kas no filmā attēlotā ir realitāte un kas nav, un kā to galu galā iztulkot. Šis Antonioni mākslas darbs ir spilgts Eiropas autorkino piemērs un savu vērtību nav pazaudēji arī mūsdienās.
…