Ikdienā un likumdošanas aktos tiesību normas, kas regulē literatūras, mākslas un zinātnes darbu izmantošanu, dēvē par autortiesībām. [1., 13.] autortiesību likums paredz, ka darba autoram ir tiesības izmantot darbu jebkura veida, bet citas personas lai varētu izmantot autora darbu, jāsaņem speciāla atļauja.
Mediju darbībā autortiesībām ir liela nozīme, jo autortiesības ir tās, kuras aizsargā mediju veidotos darbus. Autortiesības ir cilvēktiesības un īpašumtiesības, tās nosaka, no kādām darbībām autortiesību īpašnieki ir jāpasargā. Un medijos strādā šie potenciālie autori, kurus autortiesības aizsargā. Autoram attiecībā uz darbu ir gan personiskās tiesības, gan mantiskās tiesības.
Medijos autortiesības aizsargā žurnālistu un citu medijos strādājošo cilvēku izveidotos darbus- viņu intelektuālo īpašumu, un tas arī aizsargā
Medijos strādājošie cilvēki liek lietā savu intelektuālo īpašumu, ar jēdzienu "intelektuālais īpašums" parasti apzīmē dažādus nemateriālus labumus, zināšanas, pieredzi un citus līdzīgus objektus, kurus raksturo to nemateriālā daba un fakts, ka tos var izteikt un novērtēt naudā vai citos mantiska rakstura ekvivalentos. [1., 9.]
Autortiesību likuma uzdevums ir aizsargāt tādus objektus, kas ir intelektuālās darbības rezultāts, nevis vienkārša mehāniska, tehniska vai cita tamlīdzīga darba gaitā izveidots produkts. [1., 11.]…