Конспект
Технологии
Строительство и строительные работы
Betonmācības pirmā semestra eksāmena jautājumi un atbildes-
Betonmācības pirmā semestra eksāmena jautājumi un atbildes
Betona maisījuma sastāvs tiek izteikts kā svara (retāk pēc tilpuma) attiecība starp cementa, smilšu un grants (vai grants) daudzumu ar norādi par ūdens/cementa attiecību.
Ir divi betona sastāvi: nominālais (laboratorijas), pieņemts materiāliem sausā stāvoklī, un ražošanas (lauka) - materiāliem ar dabisku mitrumu.
Atkarībā no apstākļiem, kādos atradīsies betons būvē vai konstrukcijā, tam var tikt izvirzītas arī citas prasības, piemēram, salizturības pakāpe, noturība pret agresīvo ūdeņu iedarbību, ūdensnecaurlaidība. Augstu salizturību un necaurlaidīgu betona plātņu necaurlaidību regulē Ū/C un iesaistes caurplūdums, no tā izriet nepieciešamība normalizēt Ū/C hidrotehniskajā, ceļa un citos speciālajos betonos. Betona maisījuma sastāvu, t.i. cementa, ūdens, smilts un šķembu (grants) daudzumu, sākumā uzstāda ar aprēķina metodi, bet pēc tam precizē betona maisījuma paraugslēdzeņu testus. Betona sastāva aprēķinu veic šādā kārtībā - nosaka cementa un ūdens attiecības, kas nodrošina betona izturības un ūdens patēriņu; aprēķina cementa patēriņu, bet pēc tam šķembas (vai grants) un smiltis - pārbauda betona maisījuma kustīgumu (cietību), novirzot šos rādītājus no projekta; veic betona maisījuma sastāva koriģēšanu; sagatavo paraugus stiprības noteikšanai un pārbauda noteiktos termiņos; aprēķina betona maisījuma nominālo sastāvu ražošanas procesā. Ūdens patēriņa noteikšana. Optimālais ūdens daudzums betona maisījumā (ūdens saturam, l/m3) jānodrošina nepieciešamā betona maisījuma kustīgums (vai cietība). Cementa pateriņu noteikšana. Cementa patēriņam par 1 m3 betona nedrīkst būt mazāks par minimālo. Ja cementa patēriņš par 1 m3 ir zemāks par pieļaujamo, tad tas jānoliek līdz normai vai jāievada smalkmalta piedeva.
…
1. Kā radies vārds betons un kā tas faktiski ir izprotams latviešu valodā ? Interesantas filozofiskas pārdomas izraisa vārda “betons” apzīmējums angļu valodā – concrete, kas savukārt ir nepārprotami nācis no latīņu valodas vārda “concretus”- biezs, blīvs, priekšmetīgs, jeb vārda “concrescere” divdabja formas, kas nozīmē: “saaugt kopā”. Tieši tāpēc būvniecības materiālus, ko izgatavo no atsevišķu materiālu substanču fragmentiem, sasaistot jeb saaudzējot tās vienā veselā, sauc par “concrete”, vai latviski – “betons”, kas ir patapinājums no franču beton. Arī vārda “concrete” latviskai formai “konkrēts” piemīt tehniskā jēdziena pazīmes ar vispārīgo nozīmi – blīvs, masīvs, savienots un viengabalains. Atgriežoties pie vārda “betons”- mums būtiskā būvmateriālu apzīmējuma, kas ietver drupinātu akmeni, smiltis un saistvielu, varam secināt, ka betons ir mākslīgs akmens konglomerātmateriāls, kas sastāv no sacietējuša saistvielu, ūdens un pildvielu (dabisku vai mākslīgu akmensmateriālu) maisījuma. Tā struktūra ir ļoti līdzīga „dabiskam” betona materiālam, par kādu varētu uzskatīt akmeņus, kas izveidojušies no kalnu iežu sadrupšanas produktiem, tiem savstarpēji sasaistoties ar minerālu līmvielu, piemēram, ar kalcītu, kramaini, ģipsi vai kaļķi, veidojot tā saucamos cementētos iežus – smilšakmeņus, konglomerātus un brekčijas. Šādu materiālu uzbūve ir ārkārtīgi tuva mūsdienu cementu betonam. Atgriežoties pie vārda “betons”- mums būtiskā būvmateriālu apzīmējuma, kas ietver drupinātu akmeni, smiltis un saistvielu, varam secināt, ka betons ir mākslīgs akmens konglomerātmateriāls, kas sastāv no sacietējuša saistvielu, ūdens un pildvielu (dabisku vai mākslīgu akmensmateriālu) maisījuma. Tā struktūra ir ļoti līdzīga „dabiskam” betona materiālam, par kādu varētu uzskatīt akmeņus, kas izveidojušies no kalnu iežu sadrupšanas produktiem, tiem savstarpēji sasaistoties ar minerālu līmvielu, piemēram, ar kalcītu, kramaini, ģipsi vai kaļķi, veidojot tā saucamos cementētos iežus – smilšakmeņus, konglomerātus un brekčijas. Šādu materiālu uzbūve ir ārkārtīgi tuva mūsdienu cementu betonam.
- Betonmācības pirmā semestra eksāmena jautājumi un atbildes
- Dzelzsbetona konstrukcijas - daudzstāvu ēka ar nepilnu karkasu un pagrabstāvu
- RSU MF 1.kursa ķīmijas eksāmena jautājumu atbildes
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!RSU MF 1.kursa ķīmijas eksāmena jautājumu atbildes
Конспект для университета20
-
Dzelzsbetona konstrukcijas - daudzstāvu ēka ar nepilnu karkasu un pagrabstāvu
Конспект для университета42
-
Individuālā būvniecība
Конспект для университета86
-
Silikāti. Eksāmena jautājumu atbildes
Конспект для университета19
-
Eksāmenu biļešu jautājumi studiju priekšmetā "Metāli un to sakausējumi"
Конспект для университета3