Toneris.
Tas ir pulveris, kas atrodas kopētājos, tam ir pozitīvais lādiņš. Ar fjuzeri(1800) toneris tiek iededzināts (iekausēts) lapā. Lāzers domāts lādiņu noņemšanai, lai toneris pieliptu n noteiktā vietā.
Fakss.
Faksus iedala divās grupās: termofakss un lāzera fakss.
Developers- mazas dzelzs lodītes, kas ir kopa ar toneri. Tam izstrādājoties zūd lādiņš, jāmaina pēc 80-120 tūkstošiem kopijām.
Melnbaltais kopēšanas aparāts.
Senāk kopēšanai izmantoja vaska papīru. Kopējamo attēlu novieto uz stikla ar reproducējamo virsmu uz leju. Nospiežot ieslēgšanas pogu uzsilst fjūzeris un ieslēdzas halogēna lampa tajā pašā laikā notiek cilindra uzlādēšana ar negatīvo lādiņu ko izdara 2 vai 4 koratona uzlādēšanas stieples. Uzkarstot koratona stieplei izveidojas ozons un izplatās telpā, kas ir kaitīgs veselībai. Tiek uzsildīta krāsniņa(fjūzeris) tonera iekausēšanai papīrā. Pēc šī procesa halogenalampa veic kustību zem oriģināla turp un atpakaļ, apgaismojot pēc kārtas visu oriģinālu, gaisma no oriģināla ar kustīgu un nekustīgu spoguļu palīdzību tiek novirzīta uz linzu, kura kalpo oriģināla palielināšanai vai samazināšanai atkarībā pēc vajadzības(zoom), no linzas gaisma krīt uz cilindru un gaismas iespaidā lādiņš uz cilindra mainās tajās vietās kur ir oriģināli gaišas vietas tiek noņemts(jo gaišāka vieta jo vairāk lādiņš tiek noņemts) tumšajās vietās lādiņš paliek. Rullim griežoties toneris no kasetes pielīp pie ruļļa, saistībā ar to cik stipri katrs ruļļa vieta ir palikusi negatīvi lādēta. Kopētājā tiek padots papīrs un saskaroties ar rulli pozitīvi uzlādētais papīrs saņem gandrīz visu uz ruļļa esošo toneri. Tālāk papīrs iet cauri sildošajiem ruļļiem, kuri uzsilda līdz 1800 un toneris iekust papīrā. Ja dzeltenu bildi kopē ar melnbalto printeri tad attēla nav, jo printeris neņem dzelteno. Procesam beidzoties atlikušai toneris tiek noņemts ar nazi no ruļļa un process atkal sākas no sākuma.
…