1) Vietējās pašvaldības teritorijas plānojumi, to veidi un forma, tiesiskuma iekšējā un ārējā kontrole
Teritorijas plānošanu īsteno vairākos līmeņos: nacionālajā; plānošanas reģiona līmenī un vietējās pašvaldības līmenī. Saskaņā ar MK Vietējās pašvaldības teritorijas plānošanas noteikumiem Vietējās pašvaldības teritorijas plānojums ir vietējās pašvaldības administratīvās teritorijas plānojums, kurā parādīta teritorijas pašreizējā izmantošana, noteikta plānotā (atļautā) izmantošana un izmantošanas aprobežojumi ar ilgtermiņa perspektīvu uz 12 gadiem. Vietējās pašvaldības teritorijas plānojumā un detālplānojumā ir noteiktas vietējās pašvaldības teritorijas attīstības iespējas, virzieni un aprobežojumi, grafiski attēlota vietējās pašvaldības teritorijas pašreizējā un noteikta plānotā (atļautā) izmantošana, kā arī detalizētas augstāka līmeņa teritorijas plānojumos noteiktās prasības, teritorijas un objekti.
Vietējās pašvaldības teritorijas plānojumā nosaka: 1) teritorijas plānoto (atļauto) izmantošanu; 2) teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus, kas ietver prasības zemes vienībām un to apbūvei, kā arī katras teritorijas daļas labiekārtojumam; 3) plānotās administratīvās teritorijas, pilsētu un ciemu robežas; 4) teritorijas apdzīvojuma struktūras attīstību. Vietējās pašvaldības teritorijas plānojums attiecas uz visu vietējās pašvaldības teritoriju. To izstrādā, ievērojot: 1) tā plānošanas reģiona attīstības programmu un teritorijas plānojumu, kurā ietilpst attiecīgā pašvaldība; 2) to vietējo pašvaldību politikas plānošanas dokumentus un teritorijas plānojumus, ar kurām robežojas attiecīgā vietējā pašvaldība; 3) attiecīgās vietējās pašvaldības politikas plānošanas dokumentus.
Vietējā pašvaldības līmenī tiek izstrādāti 2 teritoriālo plānojumu veidi: Vietējās pašvaldības teritoriālais plānojums (attīstības plānojums visai administratīvajai teritorijai) un detālplānojums (attiecas uz pašvaldības lēmumā noteiktu teritoriju). Ja vietējās pašvaldības teritorijas plānojums nepietiekami nosaka konkrētu zemes vienību teritorijas izmantošanas un apbūves nosacījumus, tos nosaka detālplānojumā. Detālplānojums ir vietējās pašvaldības administratīvās teritorijas daļas plānojums, to izstrādā vietējās pašvaldības domes lēmumā noteiktai teritorijai un apstiprina pēc vietējās pašvaldības teritorijas plānojuma stāšanās spēkā, ievērojot vietējās pašvaldības teritorijas plānojumā noteikto teritorijas plānoto (atļauto) izmantošanu. …
Ar izmaiņam līdz 2011.g.1.janv. 1.Vietējās pašvaldības teritorijas plānojumi, to veidi un forma, tiesiskuma iekšējā un ārējā kontrole.2.Valdījuma veidi.3.Saistību bezstrīdus piespiedu izpildīšanas problēmas. 4.Rakstveida pierādīšanas līdzekļi, to pieļaujamība un nozīme civilprocesā. 5.Radinieku mantošana (kāda radniecība nodibina likumisko mantojuma tiesību, mantošanas kārtība likumisko mantinieku šķirās, pārstāvības tiesība).6.Protokola loma civilprocesā un tā attīstības tendences civilprocesā. 7.Prokūra un parastā komercpilnvara. 8.Princips „Pacta sunt servanda” un izņēmumi tā piemērošanā. 9.Pierādījumu un prasības nodrošināšana. 10.Personisko aizskārumu veidi un atbildības īpatnības par atsevišķajiem veidiem.11.Paternitātes ieraksts bērna dzimšanas reģistrā, ieraksta variācijas, ieraksta apstrīdēšana. 12.Lokālie tiesību akti darba tiesībās. 13.Līgumiskā mantošana (mantojuma līguma jēdziens, priekšmets, puses, noslēgšanas kārtība, mantojuma līguma sekas, spēkā stāšanās).14.Laulāto likumisko mantisko attiecību saturs un regulējums; laulāto kopīgas mantas sadale. 15.Kaitējums videi un tā atlīdzināšanas īpatnības. 16.Īpašuma iegūšana ar ieilgumu. 17.Darba samaksas regulējums gadījumos, kad ir novirzes no normālā. 18.Civiltiesiskās atbildības pamati un priekšnosacījumi, tās apmēra noteikšana. 19.Atbildība par lietas fiziskiem trūkumiem (nekvalitatīvu, nedrošu lietu). 20.Akciju sabiedrības pārvaldes institūcijas un to kompetence.
- Civiltiesības
- Civiltiesības
- Civiltiesības un civilprocess
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Civilprocess. Uzdevumi un atbildes
Конспект для университета7
-
Cviltiesības un civilprocess
Конспект для университета16
-
Atbildes uz valsts eksāmena jautājumiem civiltiesībās, saistību tiesībās un civilprocesā
Конспект для университета12
-
Jautājumi civiltiesībās un civilprocesā
Конспект для университета18
-
Juridisko faktu izpratne un veidi civiltiesībās. Noilgums un īpašuma iegūšana ar ieilgumu
Конспект для университета5