Конспект
Искусство, культура и история
Дизайн, архитектура
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs. Museum of Decorat...-
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs. Museum of Decorative Arts and Design
• Visjaunāko – dizaina kolekciju ar vairāk nekā 100 priekšmetiem.
Līdzās pastāvīgajai ekspozīcijai muzejs apmeklētājiem sistemātiski piedāvā plašu izstāžu klāstu. Ik gadu tiek organizētas gan Latvijas, gan ārzemju dekoratīvās mākslas un dizaina izstādes. Nozīmīga loma muzeja darbībā ir arī radošajām darbnīcām un pasākumiem tādiem kā - audumu apdruka, vilnas velšana un citām aktivitātēm, kas paver iespējas ikvienam dalībniekam izpaust savu radošo fantāziju. Īpašu popularitāti pēdējos gados iemantojis sarunu cikls “Vārds Latvijas dizaineriem”, kas savā ceturtajā pastāvēšanas gadā izvērties plašākā pasākumu programmā “Vārds dizainam”.
Es uzskatu, ka šeit allaž ir interesantas un izcilas izstādes, laba gaisotne muzejā. Daudzi cilvēki no Facebook atsauksmēm saka, ka viņiem vislielāko atmiņu atstāj izstāde "Bērnu pasaule" , kur ir unikāla iespēja vērot senos bērnu tērpus, rotaļlietas un piederumus no A. Vasiļjeva kolekcijas. Toties man lielākā un siltākā atmiņa ar šo muzeju asociējas Rīgas pilsētas svētkos ,kad es biju pavisam maziņa un gāju ar savu vecmāmiņu skatīties filmas un repertuāru, kas tad bija aktuāls, cerams, ka kādreiz es šo jauko atmiņu varēšu atkārot, kaut arī es vairs neticu, ka tas būs iespējams. Es ieteiktu cilvēkiem apmeklēt šo muzeju ,taču pateicoties Covid-19 viņi to var izdarīt tikai virtuāli kā pats muzejs un citi saka : #paliec mājās.
Creative workshops and events such as fabric printing, wool rolling and other activities that open opportunities for each participant to express their creative imagination also play an important role in the museum's activities. In recent years, the negotiation cycle “Name for Latvian Designers” has gained special popularity, which in it’s fourth year of existence has expanded into a wider program of events “Name for Design”.
I believe that there are always interesting and excellent exhibitions here, and a good atmosphere in the museum. Many people from Facebook reviews say that they have the greatest memory of the exhibition "Children's World", which is a unique opportunity to watch ancient children's clothes, toys and accessories from A. Vasiļjev's collection. However, my biggest and warmest memory associated with this museum during the Riga City Festival, when I was very young and went to see movies with my grandmother, which was relevant then, hopefully someday I will be able to repeat this nice memory, although I no longer believe that it will be possible. I would recommend people to visit this museum, but thanks to Covid-19 they can only do it virtually and like the museum itself and others say: #stay at home.
…
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs dibināts kā latviešu profesionālās dekoratīvi lietišķās mākslas muzejs, un tajā glabājas galvenokārt Latvijas mākslinieku radītie dekoratīvās mākslas un dizaina darbi. Muzeja krājumu veido septiņas kolekcijas: tekstilmākslas, keramikas un porcelāna, metālmākslas, ādas mākslas, dekoratīvā koka mākslas, stikla mākslas un visjaunākā – dizaina kolekcija. Šis muzejs ir izvietots bijušajā Svētā Jura baznīcā, kas ir senākā saglabājusies mūra celtne Rīgā jo tā ir uzcelta 1204 gadā . Ēkas vēsture sākās jau 1199. gadā ar pāvesta Inokentija III pasludināto Krusta karu pret Baltijas pagāniem. Vēsturiskie fakti liecina, ka sākumā tā bija Zobeņbrāļu jeb Svētā Jura pils. Pilij bija raksturīga romānikas stila konventa tipa celtne ar četriem korpusiem, kas ieskāva pagalmu un radīja cietokšņa iespaidu. Pils bija celta no Daugavas dolomīta radzēm jeb baltā dolomīta , tāpēc tā ieguva nosaukumu balto akmeņu pils. Svētā Jura pili rīdzinieki sagrāva 1297. gadā, cīnoties ar ordeni. Neskarta pils daļa palika tā , kurā atradās Svētā Jura baznīca. Palikušajā ēkā pārvietoja bīskapa Alberta dibināto viduslaiku hospitāli Svētā Gara Konventu, un baznīca ieguva Svētā Gara baznīcas nosaukumu. 16.gs sākoties baznīcu reformācijai baznīca pārstāja kalpot kulta vajadzībām un 1554.g. tai tika noņemti zvani ar laiku baznīcas ēka zaudēja savu nozīmi un tajā tika ierīkotas noliktavas, jo ēka atradās izdevīgā vietā – tuvumā ostai un tirgus laukumam. 17.-18.gs. visās bijušās Konventa sētas ēkās notika būtiskas pārbūves, lai pielāgotu tās jaunajām prasībām. Baznīcai aizmūrēja vidusdaļas logus un durvis, iebūvēja četrus starpstāvus. Bijušās Svētā Jura baznīcas telpās saimnieki bija kaņepāju, linu un masta priežu tirgotāji. Kā noliktava Svētā Jura baznīca kalpoja līdz pat 20.gs. beigām. 1986.-1989. gadā ēkā veica restaurācijas darbus un veidoja muzeju Ar nosaukumu “Dekoratīvi lietišķās māksla muzejs”. Tagad muzejā ir iespējams aplūkot restaurētus vērtīgākos arhitektūras fragmentus no katra Svētā Jura baznīcas vēstures perioda. Muzeja ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un glabā Rīgas vairāk nekā 800 gadu garo vēsturi. 2005. gadā muzejs ieguva patreizējo nosaukumu un sāka veidot jaunu dizaina kolekciju. Kopš 2010. gada muzejs pievienots Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam.
Angļu un latviešu valodā.
- Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs. Museum of Decorative Arts and Design
- Kādus mākslas veidus es saskatīju Mezopotāmijas un Senās Ēģiptes ekspozīcijā
- Kultūras un mākslas vēsture
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Kādus mākslas veidus es saskatīju Mezopotāmijas un Senās Ēģiptes ekspozīcijā
Конспект для средней школы5
-
Kultūras un mākslas vēsture
Конспект для средней школы61
-
Mākslas fenomenoloģija
Конспект для средней школы23
-
Tetovēšanas mākslas vēsture
Конспект для средней школы16
-
Mākslas žanri pirms modernās mākslas (līdz 20.gs.)
Конспект для средней школы2