Amerika bija pirmā valsts, kurai radās ideja par to, ka menedžments var būtiski ietekmēt organizācijas panākumus. Uz Ameriku emigrēja miljoniem eiropiešu, kuri sāka veidot lielus uzņēmumus un kvalificētu, un konkurētspējīgu tirgu. Ar zinātniskiem pētījumiem biznesa uzplaukumu bija iespējams realizēt daudz ātrāk, efektīvāk.
2.1 Sociālie faktori
Kultūra, izglītība, drošība-tas viss veido sociālo vidi. Arī sabiedrība piederās pie šīs vides. Cilvēkiem dažkārt ir pretenzijas, pretrunas, konflikti, streiki, kas ietekmē menedžmenta vidi.
2.2 Politiskie faktori
Ņemot vērā valsts institūcijas, valsts politiku, likumdošanu, menedžmenta teorijas attīstību ietekmēja divējādi. No vienas puses, ir svarīga gan sabiedrības kopējā attieksme pret biznesu, gan ekonomikas regulēšanas instrumenti.Valstīs ar centralizētu ekonomiku (piemēram, bijusī PSRS, Iraka, Ziemeļkoreja) menedžmenta teorijas attīstīšanas iespējas bija ierobežotas.
No otras puses, ļoti svarīga ir informācijas pieejamība. Ja sabiedrībā politiskie spēki ir ieinteresēti un dara visu, lai slēptu informāciju, tad par nopietniem zinātniskiem pētījumiem vispār nevar runāt. Informācijas pieejamība sniedz to, ka mēs varam kritiski novērtēt, analizēt un uzlabot sniegtos datus/faktus.
…