-
Finanses un kredīts
1.Finansu tirgus dalībnieki – fin. tirgus ir tirgus, kur tiek nodrošināts mehānisms finanšu aktīvu izveidei un apmaiņai; ekonomisko attiecību kopums, kur darījumi notiek ar dažādiem finanšu instrumentiem (nauda, vērtspapīri, noguldījumi, kredīti, finanšu līgumi). Sastāv no 3 savstarpēji saistītiem tirgiem : 1)skaidrās naudas apgrozības tirgus un īstermiņa maksāšanas līdzekļu tirgus(vekseļi, čeki.u.c.), 2)aizdevuma kapitāla tirgus, kas ir vidējā un ilgtermiņa bankas kredītu jeb kapitāla tirgus, 3)vērtspapīru tirgus. Tirgus dalībnieki – valsts, pašvaldības u.c. valsts iestādes, uzņēmumi, privātpersonas, finanšu starpnieki, dīleri, brokeri u.c. Finanšu starpnieku pamatfunkcija – valsts ekonomikas attīstības stimulēšana, izsniedzot kredītus.
2.FKTK raksturojums – apvieno LB Kredītiestāžu uzraudzības pārvaldes, Vērtspapīru tirgus komisijas un Valsts apdrošināšanas uzraudzības inspekcijas funkcijas. Funkcijas : 1) Izdot normatīvus dokumentus un rīkojumus par finanšu un kapitāla tirgus dalībnieku darbību regulējošām prasībām un šo darbību raksturojošo rādītāju aprēķināšanas un pārskatu iesniegšanas kārtību, 2) Regulēt FKT un tā dalībnieku darbību, kontrolējot normatīvo aktu un FKTK normatīvo noteikumu un rīkojumu izpildi, 3) Noteikt kvalifikācijas un atbilstības prasības FKT dalībniekiem un to amatpersonām, 4) Noteikt FKT dalībnieku licencēšanas un reģistrēšanas kārtību, 5) Apkopot un analizēt FKT saistīto informāciju un publicēt to, 6) Nodrošināt Noguldījumu garantiju fonda un Apdrošināto aizsardzības fonda līdzekļu uzkrāšanu, pārvaldīšanu un atlīdzību izmaksu no šiem fondiem saskaņā ar Fizisko personu noguldījumu garantiju likumu un Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumu. 7) Analizēt FKT regulējošos normatīvos aktus, sagatavot priekšlikumus normatīvo aktu pilnveidošanai un to saskaņošanai ar Eiropas Kopienas normatīvajiem aktiem, 8) sistemātiski pētīt, analizēt un prognozēt FKT attīstību, 9)sadarboties ar ārvalstu FKT uzraudzības institūcijām un piedalīties starptautisko FKT uzraudzības institūciju organizāciju darbā. FKT dalībnieki – emitenti, ieguldītāji, kredītiestādes, apdrošinātāji, privātie pensiju fondi, apdrošināšanas starpnieki, biržas, depozitāriji, brokeru sabiedrības, brokeri, ieguldījumu sabiedrības, ieguldījumu konsultanti. FKTK tiesības – 1) izdot FKT regulējošus normatīvos dokumentus, 2) pieprasīt un saņemt informāciju, 3) noteikt ierobežojumus normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos FKT dalībnieku darbībai, 4) Pārbaudīt FKT dalībnieku darbības atbilstību normatīvajiem aktiem, 5) Piemērot noteiktās sankcijas FKT amatpersonām un dalībniekiem, ja šie normatīvie akti tiek pārkāpti, 6) piedalīties FKT kopsapulcēs, 7) pieprasīt un saņemt bez maksas jebkādu tās funkciju pildīšanai nepieciešamo informāciju no Komercreģistra, 8) sadarboties ar ārvalstu FKT uzraudzības institūcijām.…
Atbildes uz ieskaites jautājumiem studiju kursā " Finanses un kredīts" . Finanšu jēdziens – finanses ir 1) visu naudas līdzekļu kopums, kas pieder valstij, uzņēmumam, jebkurai fiziskai vai juridiskai personai, 2) naudas attiecību sistēma, ko raksturo naudas līdzekļu fondu veidošana un izlietošana, 3)ekonomikas zinātnes nozare, kas aplūko valsts saimniecību. Sabiedriskās un privātās finanses. Funkcijas – pārdales, kontroles, valsts funkciju veikšanai nepieciešamo līdzekļu nodrošināšana. Valsts finanšu sistēma = valsts budžets, vietējie, speciālie, speciālie fondi, valsts uzņēmumu finanses.
- Finanses un kredīts
- Finanses un kredīts
- Finanses un kredīts
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Finanses un kredīts
Конспект для университета10
-
Finanses un kredīts
Конспект для университета6
-
Finanses un kredīts - lekciju pieraksti
Конспект для университета9
-
Finanses un kredīts
Конспект для университета11
-
Finanses
Конспект для университета21