(45) Nepilngadīgo bērnu mantas atsavināšanas tiesības.
CL par m.atsav.t. 192.p. norāde, ka nepiln.m. vec. var atsavināt ar aizbildņa t. Jāskatās pantos par aizbildņiem. 278.-284.p. M., kas ;atri bojājas, var pārdot neprasot nevienam atļauju.
278. Aizbilstamajam piekritušās kustamās lietas, kas maitājas vai vispār kļūst nevērtīgākas un turklāt nav vajadzīgas viņam lietošanai, aizbildnim nekavējoties jāpārdod par iespējami izdevīgāku cenu, nelūdzot šim nolūkam īpašu atļauju, bet dodot bāriņtiesai norēķinu par pārdošanu un ieņemto naudu.
279. Pārdot nepilngadīgajam piederošas kustamās lietas, kas nemaitājas, pieļaujams:
1)ja tas nepieciešams parādu samaksai, kuri guļ uz šim nepilngadīgajam piekritušo mantojumu, vai arī viņa uzturam;
2)ja minētās lietas ir bijušas preces, ar ko mantojuma atstājējs tirgojies. Katrai šādai pārdošanai aizbildnim iepriekš jālūdz bāriņtiesas atļauja.
280. Pārdot nepilngadīgajam piederošu nekustamo īpašumu pieļaujams:
1)izdalot mantojumu starp pilngadīgajiem un nepilngadīgajiem mantiniekiem;
2)neatliekamu parādu samaksai, kas pārgājuši uz viņu kopā ar mantojumu;
3)ja nav nekādu citu līdzekļu viņa uzturam; 4)ja pārdošana ir vienīgais līdzeklis novērst nepilngadīgajam draudošu ievērojamu zaudējumu.
Par tādiem gadījumiem aizbildnim jāziņo bāriņtiesai, kura, apsvērusi norādītos apstākļus un pārliecinājusies par nodomātās pārdošanas vajadzību vai derīgumu, vai nu pati atļauj pārdot, ja nekustamais īpašums novērtēts ne augstāk par 10000 ls, vai arī, ja tas novērtēts augstāk, iesniedz lietu izšķirt tiesai.
Iegūtā nauda jāiegulda nepilngad. kontā. Arī pērkot uz nepilgad. vārda, bāriņtiesa izpēta, vai nav nekādi apgrūtin. Mantojumu iegūt un atteikties nevar bez bāriņt. atļ.
281. Pārdošanai nav vajadzīga tiesas atļauja šādos gadījumos: 1)kad to izdara, izpildot likumīgā spēkā nākušu tiesas spriedumu; 2)kad tā persona, no kuras mantojuma lieta pārgājusi nepilngadīgajam īpašumā, pati testamentā vai kā citādi noteikusi to pārdot; 3)kad to prasa trešā persona, kam ir uz to tiesība. Visos šajos gadījumos pārdošana izdarāma bāriņtiesas uzraudzībā.
282. Ja mantojuma atstājējs tieši aizliedzis pārdot kādu lietu, kuru paturot nepilngadīgajam rastos acīm redzams zaudējums, aizbildnis var lūgt bāriņtiesu, lai minēto aizliegumu atceļ.
283. Nepilngadīgā kustamo un nekustamo mantu var pārdot vai nu izsolē, vai paši aizbildņi par brīvām cenām, raugoties pēc tā, kā bāriņtiesa atzīst par izdevīgāku. Aizbildņi, viņu laulātie un bērni nekādā ziņā nedrīkst pirkt aizbilstamā mantu.
…
Ģimenes tiesības (1-45) (1) Saderināšanās jēdziens un noslēgšana [CL.26.-31.p.] (2) Saderināšanās atcelšanas tiesiskās sekas [CL.27.-31.p.] (3) Laulības noslēgšanas noteikumi (jeb šķēršļi laulību noslēgšanai) [CL.32.-38.p] (4) Laulību noslēgšanas kārtība [CL.41.-58.p.] (5)Termiņi laulības noslēgšanai [CL.41., 45.p.] ........................................................................... (48) Aizgādības tiesību pārtraukšana. (47) Aizgādības tiesību atņemšana. (45) Nepilngadīgo bērnu mantas atsavināšanas tiesības.
- Ģimenes tiesības
- Ģimenes tiesības
- Ģimenes tiesības
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Ģimenes tiesības
Конспект для университета19
-
Ģimenes tiesības
Конспект для университета9
Оцененный! -
Ģimenes tiesības
Конспект для университета10
-
Atbildes uz kontroles jautājumiem ģimenes tiesībās
Конспект для университета25
-
Ģimenes tiesības
Конспект для университета18