Saimniecisko darbību valstī regulē likumi, kuri tiek mainīti un pilnveidoti. Viens no tādiem likumiem ir Komerclikums. Komerclikums apstiprināts Rīga 2000.gada 4. maijā un to apstiprinājusi, tā laika prezidente, V.Vīķe Freiberga. Tas sastāv no 3 lielām daļām(A,B,C daļas), 19 sadaļām un vairākām apakšnodaļām, kurās ietverti 387 likuma panti. Šo likumu pieņēma Saeima un to izsludināja Valsts prezidents.
„A” daļa ir aplūkojami komercdarbības vispārīgie noteikumi.
1.Sadaļa – Komersanti un Komercdarbība, sastāv no 5 pantiem, kuros aplūkojami, likumi, kuri saistīti ar komersantu un komercdarbību, komercdarbības ierobežojumi un ar komercdarbību saistītas definīcijas.
2.Sadaļa-komercreģistrs, sastāv no 11 pantiem! Tiek stāstīts par komercreģistru, par to informāciju, kuru viņš satur, par tā atklātību un pieejamību citiem, kā jāizdara ieraksts, un par ierakstu izdarīšanas termiņiem un laika periodiem.!
3.Sadaļa- Uzņēmums un Filiāle. Izklāstītas darbības, kuras var veikt ar uzņēmumu, un iespējamās darbības, kuras var veikt ar Filiāli, kā ari paskaidrots, kas ir komercnoslēpums un kādām lietām šo statusu var piešķirt, tas vis ir aprakstīts 8 pantos.
4.sadaļa- Firma. Firma ir komercreģistrā ierakstīts komersanta nosaukums, ko tas izmanto komercdarbībā, slēdzot darījumus un parakstoties. Stāstīts par ierobežojumiem, un prasībām, kuras jāievēro veidojot firmas nosaukumu. Kā arī par firmas darbības principiem, un par firmas aizsardzību, tas vis ir ierakstīts 8 pantos.
5.Sadaļa- Prokūra un parastā komercpilnvara. Šajā sadaļa stāstīts viss, kas saistīts ar Prokūru, ierobežojumiem ar kuriem tā saistīta, un par prokūras izbeigšanu. ) Prokūra ir komercpilnvara, kas piešķir prokūristam tiesības komersanta vārdā slēgt darījumus un veikt citas ar jebkuru komercdarbību saistītas tiesiskās darbības, ieskaitot visas procesuālās darbības tiesvedības gaitā. …