Katrai krāsai ir savas vibrācijas, un katra šāda vibrācija, cilvēka ķermenī rada citādu reakciju. Arī neredzīgu cilvēku ķermenī krāsas izraisa tādu pašu reakciju kā redzīgo ķermenī.
Krāsas mums ir ļoti nepieciešamas. Lai cilvēks sevi atjaunotu, katrai ķermeņa šūnai vajadzīga šūnu krāsviela. Šī atziņa ir krāsu terapijas pamats. Lai atjaunotu krāsu līdzsvaru, ķermenis jāapstaro ar visatbilstošāko krāsu pareizā vibrācijā. Krāsas veicina indīgo vielu pazušanu un organismā nostiprina imunitāti. Krāsu terapijai nav negatīvu blakusiedarbību. Taču nedrīkst lietot nepareizās krāsas nepareizos daudzumos.
Jau no senseniem laikiem krāsu izmantoja cilvēka ķermeņa dziedniecībā cilvēka ķermeņa dziedniecībā. Antīkā pasaulē dziedniecībā lietoja krāsotus minerālus un ziedes. Arābu mediķis Avicennna ar krāsām ietekmēja cilvēka ķermeņa temperatūru, balto un zilo – tās pazemināšanai, bet sarkano – paaugstināšanai.
Balstoties uz fiziķu un mediķu pētījumiem, radīja efektīvas ierīces un metodes cilvēka ķermeņa ārstēšanai. Apgaismojot ūdeni ar noteikta garuma gaismas viļņiem, izgatavoja eliksīrus. Krāsas ārstniecisko efektu var panākt ne tikai ar redzes, bet arī caur ādu.
-Psihologs Makss Lušers atklāja, ka pastāv cieša saistība starp cilvēka krāsa izvēli un viņa psihi, ko var izmantot diagnostikā. Zinātnieki eksperimentos konstatēja, ka cilvēka psiholoģiskā aktivitāte pieaug virzienā no zilās uz sarkano krāsu. 20.gs. radās vairāki atklājumi: balto gaismu var izmantot vēža, depresijas un atkarību ārstēšanai, zilā krāsa sekmē depresijas un dažādu atkarību mazināšanu.
-Krāsu terapijas principus var izmantot ikviens arī ikdienā – ēdienā, dzērienā, apģērbā, dizainā, skaistumkopšanā, kosmētikā un relaksācijā.
-Cilvēka organisms uztver svārstības noteiktos diapazonos. Redze tās uztver diapazonā no infrasarkanā līdz ultravioletajam. Gaisma ir noteikta garuma elektromagnētisko viļņu starojums. Gaisma ir lielisks nostiprinošs un profilaktisks līdzeklis.
…