Landsat 8 tikai veiksmīgi palaists 2013. gada 11. februārī, lai pievienotos Latndsat 7 satelītam. Tam ir divi sensori - Operational Land Imager (OLI) un Termiskais Infrasarkanais Sensors (TIRS). OLI sensors uzņems attēlus ar 9 redzamo dažāda garuma spektra joslām, novērojot 185 km plašu mērījumu joslu uz Zemes ar 15-30 metru lielu izšķirtspēju, nodrošinot pietiekami skaidru attēlu, lai izšķirtu, piemēram, pilsētu centrus, zemnieku saimniecības, mežus un citus zemes apsaimniekošanas veidus.
TIRS sensors tikai pievienots satelīta misijai, lai sekotu Zemes siltuma enerģijas mērījumiem un tam, kā tiek izmantotas zemes un ūdensresursi. ASV ritumu daļā gandrīz 80% saldūdens tiek izmantoti kultūraugu apūdeņošanai, tādēļ TIRS būs vērtīgs instruments ūdens patēriņa pārvaldībai (Landsat 8, bez dat.).
2014. gada vidū kompānija DigitalGrobe plāno palaist satelītu WorldView-3, kas būšot super-spektrāls, ar augstāku izšķirtspēju, nekā tā pirmsteči. Paredzamais darbības augstums būs 617 km. Tam būs 31 cm panhromātisko, 1.24m multispektrālo un 3,7m infrasarkao īsviļņu attēlu izšķirtspēja. Atkārtota nokļūšana jebkurā punktā aizņems mazāk nekā dienu un būs iespējams apsekot ap 680 000 km2 dienā. WorldView-3 būs ļoti līdzīgs WorldView-2, tomēr sensoram būs daži būtiski uzlabojumi, piemēram, izmaksu samazināšana, dažādu riski mazināšana un ātrāka datu apstrāde un piegāde (WorldView-3, bez dat.).
…