Uzrunas forma
Sarunājoties krieviski un cits ar citu, krievi rūpīgi cenšas izvēlēties uzrunas formu. Visoficiālākā uzruna ir vārds kopā ar tēvavārdu. Vizītkartēs, kas nodrukātas svešvalodās, tēvavārds tiek aizstāts ar pirmo burtu. Plaši tiek lietotas uzrunas „profesor” un „doktor!” Neprecētu meiteni sauc „devuška”. Rietumniekus un restorānu apmeklētājus parasti uzrunā „gospodin” un „gospoža”.
Kolēģi cits citu uzrunā uzvārdos. Vārdā viens otru sauc darbabiedri, kuri ieņem apmēram līdzvērtīgu stāvokli uzņēmumā. Katram vārdam ir vairākas pamazināmās formas, kuras lieto atkarībā no tā, cik tuvas ir attiecības ar sarunu biedru. Bērniem Krievijā jāciena pieaugušie un vienmēr viņi jāuzrunā, lietojot pieklājības formas, lai gan viņus pašus pieaugušie parasti uzrunā neparasti daudzos mīļvārdos.
Uzvedība un attieksme
Krievi parasti izturas brīvi un nepiespiesti. Attieksmē pret sievietēm viņi ir vecmodīgi un galanti. Vēl arvien cieņā neskaitāmi sīki rituāli un tradīcijas. Viena no tām, nekad nesarokoties pāri slieksnim. Uz ielas vīrietis iet sievietei kreisajā pusē, vīrietis, kas pavada sievieti, nesmēķē. No automašīnas pirmais izkāpj vīrietis un palīdz izkāpt sievietei. Ieejot telpā, vīrietis atver sievietei durvis un pats ieiet pēc viņas. Kāpjot lejā pa kāpnēm, vīrietis kāpj par vienu-diviem pakāpieniem priekšā sievietei, kāpjot augšā, pa vienu-diviem pakāpieniem aiz sievietes. Vīrietis nekad nesēžas ātrāk kā sieviete. Īsts džentlmenis vienmēr palīdz jebkura vecuma sievietei nest smagas mantas. Vīrietis vienmēr palaiž sievieti pa priekšu, bet ja eja ir šaura pa priekšu iet vīrietis, bīstamākās vietās piedāvājot sievietei roku.
Iepazīšanās būtība
Pirmoreiz satiekoties, krievi reizēm šķiet drūmi un noraidoši, galvenais tāpēc, ka viņiem ir atšķirīga ķermeņa valoda.
…