1.Makroekonomikas priekšmets. Atšķirības starp mikro un makro ekonomiku.
Mikroekonomika pēta tirgus saimniecisko cēloņsakarību, ekonomiskās uzvedības, t.sk. lēmumu pieņemšanu sociāli ekonomisko motivāciju mājsaimniecību un uzņēmumu līmenī. Mikroekonomikas pētījumu lokā ietilpst tās likumsakarības, kas aptver atsevišķas preču veida ražošanu un realizāciju, pieprasījumu un piedāvājumu.
Makroekonomika pēta tautsaimniecības kopējās attīstības problēmas, cēloņsakarības, kas atver kādas valsts ekonomiku kopumā, tautsaimniecības proporcijas, līdzsvaru un stabilitāti tautsaimniecības mērogā, cēloņus, kas izsit ekonomiku no līdzsvarotas un stabilas attīstības. Mikrolīmenī sociāli ekonomiskā motivācija tiek pētīta nevis no atsevišķa uzņēmēja, mājsaimniecības pārstāvju interešu un to realizācijas nosacījumu viedokļa, bet no veselu sociālo grupu interešu kompleksa viedokļa. Valsts loma tirgus ekonomikā ir tipiska makroekonomikas problēma, jo aptver tautsaimniecību kopumā.
2.Tirgus ekonomikas modelis.
Tirgus ekonomika pēta: 1.tirgus ekonomika ir likumsakarīgi ir noteikta sintēze ar plašu visdažādāko instrumentu klāstu. 2.tirgus ekonomikas priekšmeta raksturojumam obligāti jāsatur šādi jēdzieni: tirgus attiecības, ražošanas resursu ierobežotība, ekonomiskās uzvedības sociāli ekonomikā motivācija, ekonomiskie likumi. 3. Cilvēka ekonomiskā uzvedība, jāizvērtē no racionālās saimniekošanas viedokļa.
3.Iekšzemes kopprodukts – būtība, aprēķināšanas metodes.
4.Nacionālo kontu sistēma.
Nacionālie konti jeb nacionālie rēķini ir ieņēmumu un izdevumu salīdzināšana, kas izpaužas indeksu ceļā. No iegūtajiem indeksiem tiek veidotas dažāda veida statistikas vai veido statistisko uzskaitīšanu. Nacionālie konti ir IKP pamatā.…