E-demokrātija ir jēdziens, ko izmanto 21. gadsimta informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (ITK), lai veicinātu demokrātiju. Tas nozīmē valsts pārvaldes veidu, kurā visi valsts pilsoņi, kas sasnieguši noteiktu vecumu, ir vienlīdz piemēroti dalībai likumu izstrādes, pieteikumu un izveides procesā. E-demokrātija ietver sociālus, ekonomiskus un kulturālus nosacījumus, kas ļauj brīvu un vienlīdzīgu politiskās pašnoteikšanās praksi. Mērķi- Demokrātijas paplašināšana
Demokrātijas paplašināšana- spēcīgs atbalsts brīvdomātājiem, vārda brīvībai, dalīšanās ar kultūru, kas caurstrāvoja gandrīz visus interneta lietojuma aspektu.
Demokrātijas uzlabošana- cilvēkiem ir iespēja publicēt informāciju par politiķiem, un ļauj politiķiem uzklausīt ieteikumus un padomus, arī vēlmes, no liela skaita iedzīvotāju.
Pēc maniem uzsāktiem un analizētās informācijas es secināju, ka e-demokrātija Latvijā ir iespēja, jo tā ļauj iesaistīties politisko lēmumu pieņemšanā daudz lielākai cilvēku daļai nekā tradicionālās vēlēšanas vai kādu izmaiņu ieviešana likumos, var novērtēt un komentēt savu pieredzi valsts iestādē un ierosināt izmaiņas likumos un procesos.
…