Reliģija ir cilvēku garīgā atbilde uz savu eksistenci. Sastopoties ar dzīves grūtībām šajā pasaulē, mēs veidojam izpratni par savu visumu un mūsu pastāvēšanu, tā piešķir dzīvei mērķi un nozīmīgumu. Reliģiju veido uzskatu sistēma un ar to saistītā prakse. Vārdu „reliģija” bieži asociē ar ticību pārdabiski9em spēkiem, kas veido vai nosaka cilvēku dzīvi un nāvi; to saista arī ticību idejām, kas piešķir jēgu cilvēku eksistencei. Reliģija apvieno cilvēku grupas, kurām raksturīgi kopīgi centieni un vērtības. Pasaulē ir daudz reliģiju. Dažas tiek praktizētas tikai dažos rajonos. Gandrīz visu reliģiju pamatā ir ticība vienam vai vairākiem dieviem un dievietēm.
Reliģija tiek praktizēta gandrīz katrā cilvēku sabiedrībā. Pat tajās vietās, kur noteiktu reliģiju prakse ir aizliegta, cilvēki bieži vien ļoti riskē un slepeni pielūdz dievus. Reliģija piedāvā cilvēkiem dzīves jēgu, kas sniedzas pāri ikdienas realitātei, tā nodrošina noslēpumaināko notikumu transcendentu skaidrojumu.
Pasaules atšķirīgās reliģijas vieno būtiski svarīga iezīme. Tās visas tiecas uz garīgu mērķi – uz savienošanos ar augstāko Dievu, vai kāda augstāka stāvokļa sasniegšanu. Reliģija tiecas atklāt pasaules un cilvēces pastāvēšanas jēgu.
Lielākajā daļā reliģiju centrālo vietu ieņem dievlūgšanas process. Ziedojumu nešana un upurēšana, dziedāšana, sprediķošana vai svēto rakstu lasīšana – tās visas ir dievu pielūgšanas formas.
„Visas reliģijas ir vienlīdz patiesas.” (Roberts Bērtons).
…