Savā ziņojumā izvēlējos analizēt uzņēmumu SIA” Thule Arcus”, kas ir Latvijas- Zviedrijas kopuzņēmums, kas nodarbojās ar kokapstrādi, mēbeļu, to detaļu ražošanu un realizāciju vietējā tirgū un nelielos apjomos eksportam uz Zviedriju.
Lai atklātu uzņēmuma finansiālo situāciju, analīzei izmantoju bilances zeltas likumus, bilances vertikālo un horizontālo analīzi, kā arī likviditātes rādītājus, rentabilitātes rādītājus, līdzekļu aprites rādītājus un maksātspējas rādītājus.
SIA “ Thule Arcus” ir Latvijas – Zviedrijas kopuzņēmums, pamatdarbības veids : kokapstrāde, mēbeļu, to detaļu ražošana un realizācija, izmantojot modernas ražošanas tehnoloģijas. Savu darbību ir sācis 1994.gadā.
Ar 2002.gadu SIA “ Thule Arcus” ir mātes uzņēmums A/S “Arcus un radniecīgie uzņēmumi, SIA RICU “ Skals” , SIA “ Mēbeļu metāla detaļas”.
2002.gadā uzņēmums ir veicis reorganizāciju un dažādas pārbūves, kas bija saistītas ar pāreju uz jaunām telpām, jaunās ražošanas tehnoloģijas ieviešanu un vadības nomaiņu, tā darbība ir stabilizējusies. Un 2002.gadā ir izdarītas beidzamās investlīnijas ražošanas tehnoloģijā.
Uzņēmumu 2002.gadā vidēji nodarbināto skaits ir 32, savukārt 2001.gadā – 43.
Patstāvīgie pircēji ir SIA Kate, SIA Rasa un SIA Salons Arka, ar kuriem ir izstrādātas jaunas mēbeļu sērijas, kuras gada beigās tika sekmīgi pārdotas, kas ļāva nedaudz samazināt zaudējumus un ļauj cerēt arī uz peļņu 2003.gadā.
Šobrīd uzņēmums nodarbojas tikai ar mēbeļu detaļu ražošanu, kam pircēji ir mēbeļu ražotāji un tirgotāji. Savu produkciju uzņēmums pārdot galvenokārt Latvijā, kā arī eksportē uz Zviedriju.
A/S Arcus ir izveidojusi meitas uzņēmumu Sanktpēterburgā, lai nodrošinātu preču pārdošanu Krievijas tirgū, rezultāti varētu būt manāmi 2003.gada vidū.
Uzņēmuma finansiālā stāvokļa stabilitāte lielā mērā ir atkarīga no līdzekļu ieguldījumu vietas aktīvos. Vispārēju priekšstatu par līdzekļu ieguldījumu un naudas plūsmas pārmaiņām sniedz vertikālā un horizontālā bilances analīze.
Savukārt bilances zelta likumi paredz uzņēmuma ieguldījumu racionālas finansēšanas noteikumus, izmantojot aizņemto kapitālu vai nu īstermiņa vai ilgtermiņa saistības. To mēs varam izmantot, lai noteiktu, kā tiek finansēti ilgtermiņa ieguldījumi.…