Vispārizglītojošo skolu direktoru vietnieku (mācību audzināšanas darbā) funkcionālie pienākumi:
1. Normatīvo dokumentu, pedagoģiskās padomes sēžu lēmumu izpildes nodrošinājums. (sastāda atskaites, personīgi atbild par pavēļu, rīkojumu un lēmumu izpildi)
2. Pedagoģiskā procesa organizācija un tās koriģēšana. (piedalās skolas mācību plāna izstrādē, rīko eksāmenu sesiju, sastāda tarifikācijas, mācību stundu sarakstus u.c.)
3. Pedagoģiskā procesa vadība. (kontrolē un analizē mācību plānu, vāc, apkopo un analizē informāciju, kontrolē skolēnu apmeklējumu stundās u.c.)
4. Pedagogu tālākizglītības stimulēšana. (informē par rajonā un republikā notiekošajiem tālākizglītības kursiem un semināriem, organizē pedagogu pieredzes apmaiņas u.c.)
5. Sadarbība ar skolēniem. (informē audzēkņus par izmaiņām mācību procesa organizācijā, atbalsta, konsultē skolēnu pašpārvaldi, regulē audzēkņu mācību slodzi u.c.)
6. Sadarbība ar vecākiem. (informē par skolēnu mācību darbības rezultātiem, apkopo un uzklausa vecāku priekšlikumus u.c.)
Skolas direktoram patstāvīgi jāstrādā, lai iespēju robežās tiktu radīti vietniekiem apstākļi savu pienākumu veiksmīgai izpildei. Skolas direktoram kā vadības līderim ir jānodrošina visas grupas efektīva darbība kopumā.
Kolektīva ritmisku, motivētu darbību var nodrošināt savos uzskatos un darbībā vienota vadības grupa.
Skolas vadībai jābūt domubiedru kopai ar vienotu platformu.
…