Georgijs Hovards Viliams 1954. gada ziemā bija desmit gadus vecs, un tieši šajā laikā sakās viņa socializācija, viņa dzīves piedzīvojumi, kuru laikā Georgijs Hovards Viliams iemācījās domāt un uzvesties atbilstoši noteiktajai kultūrai, konkrētajai zemei, kurā atradās. Viņš iemācījās saprast, kas mēs esam. Šo mācīšanās procesu, kura ietvaros mēs saprotam noteiktās sabiedrības daļas normas, paražas, pārliecības un likumus, sauc par socializāciju – process, kura gaitā indivīds apgūst savas sabiedrības sociālās normas un kultūru.
Socializācijas laikā mēs pieņemam attiecīgo kultūru kā daļu no mums pašiem. Socializācija ir arī normas un vērtības, process, kura likās mēs tās pieņemam par sev saprotamām, bet tas nenozīmē, ka mēs pārņemam pilnībā šo kultūru par savējo – mēs varam izvēlāties, kurus noteikumus un tradīcijās vēlamies pildīt un kuras nē, varam izvēlēties, kā uzvesties šajā vidē.
Pats (self) nozīme socioloģijā. Tas ir piederības apliecinājums, nozīme, būšana un piederēšana kaut kam noteiktam, kādai konkrētai sabiedrības daļai, cilvēkiem. Tā nozīme var būt gan spēcīgāka, gan vājāka. Šī piederība nav iedzimta, to iemācās dzīves laikā no attiecīgās kultūras, kurās mēs dzīvojam. „”Self” un sabiedrība ir dvīņubrāļi.” (Čarlzs Hortons Kūlijs). …