Dažas valstis ir ļoti atvērtas ārvalstu uzņēmumiem, citas – mazāk. Kā piemēru var minēt Indiju, kurai ir tendence apgrūtināt ārvalstu uzņēmumus, uzliekot importa kvotas, dažādus valūtas ierobežojumus u.c. ierobežojumus, kas uzņēmuma ieiešanu šajā tirgū padara sarežģītu. Turklāt, Indiju raksturo liela politiskā nestabilitāte - Indijas valdība ir ļoti nestabila, pēdējo gadu laikā tā ir vairākas reizes nomainījusies, kas palielina risku darboties šajā tirgū.
Lai veicinātu valsts attīstību ne tikai vietējā mērogā, bet starptautiskā, svarīga ir uzņēmējdarbības vides uzlabošana. Uzņēmējdarbības vide Latvijā pēdējos gados ir būtiski uzlabojusies, kļuvusi uzņēmējam saprotamāka un draudzīgāka. Sasniegumus apliecina arī Pasaules Bankas Doing Business 2012.gada pētījuma rezultāti, kur Latvija pakāpusies par desmit vietām, sasniedzot 21.vietu pasaulē, kas ir augstāka nekā mūsu kaimiņiem lietuviešiem (27.vieta) un igauņiem (24.vieta).
Pasaules Bankas projekts Doing Business ir starptautisks, salīdzinošs uzņēmējdarbības vides reitings, kurš ik gadus mēra uzņēmējdarbību regulējošās administratīvās procedūras un to piemērošanu dažādās pasaules valstīs. Kopš 2004. gada, kad šis reitings tika izveidots pirmo reizi un tajā tika aplūkota uzņēmējdarbības vide 130 valstīs, tas ir pakāpeniski pilnveidots un paplašināts. 2009. gadā reitings aplūko jau 10 dažādas uzņēmējdarbības vides jomas kopumā 181 valstīs. 2011.gada 20.oktobrī tika publicēts jaunākais Pasaules Bankas pētījums Doing Business 2012 (183 valstīs) un pēc šī pētījuma rezultātiem kā draudzīgākā vide uzņēmējdarbībai tika minēta Singapūra, kam sekoja Honkonga Ķīnā, Jaunzēlande, ASV un Dānija.
…