Starptautiskajā valūtas tirgū tiek izmantotas divu veidu analīzes, lai prognozētu kursu turpmāko uzvedību – tehniskā un fundamentālā analīze. Pirmā ir vērsta uz pagātnes kursu grafiku analīzi ar dažādu indikatoru palīdzību, otrā ir vērsta uz teorētiskajiem valūtas kursu noteikšanas modeļiem, kas balstās uz nozīmīgākajiem ekonomiskajiem faktoriem un to iespējamo ietekmi uz valūtas pāru kursu svārstībām.
Pastāv uzskats, ka ir trīs galvenie fundamentālie spēki, kas ietekmē starptautisko valūtas tirgu, tie ir politiskie faktori, ekonomiskie faktori un sabiedriskā doma. Pie politiskajiem faktoriem var minēt dažādas militāras operācijas, kas noteikti atsaucas uz valūtas kuriem. Valstī nozīmīgu politiķu paziņojumi, komentāri vai amatu maiņas – stāšanās jaunā amatā vai demisionēšana arī var izraisīt valūtas kursu svārstības.
Ekonomisko faktori galvenie rādītāji ir procentu likmes, inflācija, bezdarba līmenis, iekšzemes kopprodukts un citi ekonomiskie rādītāji. Šie rādītāji tiek publicēti regulāri un ir zināms jau iepriekš pēc ekonomiskajiem kalendāriem, kad attiecīgais rādītājs kādai valstij tiks publicēts. Ekonomiskie kalendāri ir pieejami kā tiešsaistē dažādās interneta vietnēs, gan dažādos ekonomiskajos izdevumos. Svarīgākie rādītāji tālāk tiks sīkāk aprakstīti un izmantoti arī šī darba praktiskās daļas analīzē.…