Izvēlējos šādu tēmu, jo man tā šķiet interesanta un mūsdienās tā ir ļoti aktuāla problēma, kā arī es vēlējos pilnveidot savas zināšanas par šo tēmu raugoties uz to no dažādiem skatu punktiem. Izdzirdot vārdu ”troksnis”, liekas skaidrs par ko ir runa, bet pavisam skaidrs viss tomēr nav, jo Latvijas dabas muzeja apmeklējums, kā arī dažādas literatūras un interneta avotu izpēte man lika secināt to, ka ir daudz kas tāds, ko nezināju vai varbūt nepievērsu tam tik lielu uzmanību kā vajadzētu.
Vispirms – kas tad ir troksnis? Troksnis ir nelabvēlīgas, traucējošas visu veidu skaņas gaisa vidē, kas rada diskomfortu, ietekmē dzirdi un traucē akustisko komunikāciju. Troksnis ir viens no stresu izraisošiem faktoriem. Lai cilvēkam radītu stresu, troksnim nav jābūt skaļam. Dažreiz, piemēram, pilnīgi pietiek ar klusu, pastāvīgu dūkoņu.
Pasaule ir pilna ar dažādām skaņām. Pilnīgā klusumā cilvēkam nav iespējams nonākt. Tomēr ne visas skaņas cilvēkam ir patīkamas, veselīgas, kā arī ne jau visiem trokšņiem ir kaitīga iedarbība uz cilvēka organismu, tie mēdz būt ļoti atšķirīgi: ja pilsētas saspringtā dzīvesveida trokšņi vēl vairāk palielina spriedzi un uzbudinājumu, tad jūras viļņu radītā šalkoņa vai putnu dziesmas svaigā meža gaisā parasti palīdz atbrīvoties no ikdienas rūpēm un saspringuma un iedarbojas atslābinoši uz sasprindzināto muskulatūru.
…