Teoloģiskā teorija.
Teoloģiska teorija ierodas vienai no pašiem izsenajiem. Tās veidotāji skaitīja, ka valsts eksistē dievīgas gribas spēkā, un tāpēc katram ir obligāti jāsamierinās ar šo gribu, pakļauties viņai visā.
Gadsimta gaitā izcilākie cilvēces domātāji nodarbojušies ar vēstures procesa likumu jeb jēgas meklēšanu . Šo prātojumu rezultātā izkriztilizējušās vairākas koncepcijas, kas skaidro cilvēces likteni. Jau kopš Vecās Derības laikiem ebreju sabiedrībā, bet kopš viduslaikiem visā Eiropas sabiedrībā pastāv kristīgi teoloģiskā jeb providenciālā vēstures izpratne. Tās pamatā ir viedoklis, ka cilvēces vēsturē viss notiek pēc Dieva gribas. Bībelē arī pausta būtiska atziņa : lai saprastu vēstures notikumus, ar zināšanām vien nepietiek, ir nepieciešamība ticība Dievam, lai saprastu gan vēsturi , gan savu dzīvi un sevi pašu.
Tikai kristīgs cilvēks ir pašpārliecināts, ka Dievs ir un katram cilvēkam ir savs mērķis. Aizbraucot uz kristīgo nometni es sasvēros – bija tik daudz pierādījumu par teoloģisko teorijas pastāvēšanu un katram jautājumam bija izskaidrojama atbilde. Kā piemērs – citējums pēc Svētajiem rakstiem „Dievs radīja cilvēkus pēc sava vaiga, kā vīrieti un sievieti.” Un ja labi padomā , ja Dievs radīja gan vīrieti, gan sievieti pēc sava vaiga, Viņam bija jābūt gan vīrietim, gan sievietei vienlaicīgi.…