Ik pēc četriem gadiem kādā no pasaules lielākajām pilsētām sapulcējas tūkstošiem labāko sportistu, desmitiem tūkstošu sportistu palīgu, treneru un preses pārstāvju un simtiem tūkstošu skatītāju. Modernās olimpiskās spēles tika veidotas kā starptautiska skatuve, uz kuras sacenšas pasaules labākie sportisti, stiprinot pasaules vienotību un ar sporta palīdzību veicinot politisko un kultūras barjeru pārvarēšanu. No samērā neliela pasākuma 1896. gadā olimpiskā kustība ir neapturami augusi - par spīti politiskajām krīzēm un pasaules kariem. Mūsdienās katra sportista karjeras augstākais mērķis ir izcīnīt olimpisko zelta medaļu.
Katrās olimpiskajās spēlēs atklāšanas ceremonijas laikā gaisā tiek palaisti simtiem baltu baložu, kas simbolizē mieru. Olimpisko devīzi veido trīs latīņu vārdi: Citius, altius, fortius (Ātrāk, augstāk, stiprāk).
Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas laikā valstu komandas ienāk stadionā alfabēta secībā, izņemot Grieķijas komandu, kas vienmēr soļo pirmā, un organizējošās valsts komandu, kas noslēdz gājienu.
Pirmajās modernajās olimpiskajās spēlēs 1896. gadā piedalījās aptuveni 250 sportistu (visi vīrieši) no 14 valstīm, mūsdienās vasaras olimpiskajās spēlēs piedalās jau vairāk nekā 10000 sportistu un dalībvalstu skaits ir pārsniedzis divus simtus. Vasaras olimpiskās spēles notiek 16 dienas un kopā tiek izcīnīti apmēram 300 medaļu komplekti 30 dažādos sporta veidos.…