7. Secinājumi un priekšlikumi
Prakses laikā autoram lieliski noderēja iepriekš apgūtās zināšanas, jo bieži vien nācās cilvēkiem izskaidrot Civillikuma normas, jo iedzīvotāji bieži vien domā, ka, piemēram, noslēdzot līgumu un uz-ņemoties saistības (īres līgums, rokas naudas līgums), ir saskatāms kāds tiesību pārkāpums (ir noticis noziedzīgs nodarījums), bet tā nav. Policijā bieži vien tiek uzsākts kriminālprocess par šādu faktu, lai gan, veicot izmeklēšanu, tiek noskaidrots, ka iesniedzējam ir jāvēršas tiesā, ceļot civilprasību tiesā, kā arī pastiprinātu uzmanību būtu jāpievērš tam, kā tiek ievērotas procesuālās normas, pamatojoties uz Kriminālprocesa likumu un Administratīvās atbildības likumu.
Kas attiecas uz aktuālām problēmām likumdošanā, prakses laikā autors novēroja, ka vēl joprojām ir nesakārtots jautājums par likumpārkāpējiem ārzemniekiem, runa ir konkrēti par ceļu satik-smes noteikumu pārkāpšanu, jo ir ļoti daudz transportlīdzekļu vadītāju no ārzemēm, kuri pārkāpj šos noteikumus, bet uzliktos naudas sodus tā arī nemaksā, jo mūsu likumdošana šobrīd vēl neparedz pie-spiedu piedziņu no citas valsts pilsoņiem. Lai gan pēdējā laikā masu medijos bija parādījusies infor-mācija, ka šis jautājums tiks risināts, šobrīd vēl izmaiņu nav un ārzemnieki turpina nemaksāt un pār-kāpj ceļu satiksmes noteikumus.
Prakses laikā autors secināja, ka ir vairākas problēmas, kas traucē Kārtības policijas biroja pa-truļpolicijas inspektoriem veikt kvalitatīvu darbu un izpildīt to atbilstoši regulējumam, kas policijas darbiniekiem ir noteikts saskaņā ar normatīvo aktu prasībām. …