1.) noskaidrot juridiskās literatūras nodrošinājumu vienā Latvijas bibliotēkā, veikt bibliotēkā gūtās informācijas analīzi.
Aizkraukles pilsētas bibliotēka.
Astrīda Puncule – lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja:
„Aizkraukles pilsētas bibliotēkā ir pieejama dažāda veida juridiskā literatūra. Visbiežāk par šāda veida literatūru interesējas vidusskolēni, tie, kuri mācās augstskolās un vīriešu dzimuma pārstāvji.
Administratīvās tiesības: interese ļoti maza un maz pieprasīta.
Cilvēktiesības: izrādīta interese vairāk par bērnu tiesībām un diskrimināciju, bet es domāju, ka pēc šī temata taujāja arī tikai tādēļ, lai uzrakstītu kādu referātu.
Cilvēktiesības un komerctiesības: interesē Civilprocesa grāmata, taujā bieži par to, kur meklējama informācija par darba tiesībām. Civilprocesa grāmatu bieži izmanto, ja pašam kāda bēda gadījusies ģimenē, darbā vai kur citur, un tad cilvēki nāk un interesējas par šo grāmatu, lai varētu iegūt informāciju par šiem notikumiem.
Eiropas Savienības tiesības: Lasa tikai studenti, lai izmantotu savā referātā, bet visbiežāk tiek jautāts tieši par vēsturi.
Finanšu literatūra: visbiežāk šo grāmatu vēlas palasīt studenti, kuri mācas tieši finanšu nozarē.
Konstitucionālās tiesības: interesējas vidusskolas skolēni, visbiežāk augstskolas studenti.
Krimināltiesības: vairāk interesē vīriešu kārtas pārstāvjiem- jau gados.
Pēc Starptautiskajām privāttiesībām un Starptautiskām tiesībām tiek jautāts ļoti maz.
Tiesību teorija un filozofija: daudz cilvēku lasa par Romiešu tiesībām, tā kā tieši par šo tematu mums ir maz grāmatu un ņemot vērā šo grāmatu.
…