Tehnoloģiskās shēmas apraksts.
Pusfabrikātus transportē no I apdedzināšanas. Pirms glazēšanas pārbauda pusfabrikātu izskatu, nošķirojot izstrādājumus ar defektiem. Tad notīra izstrādājuma virsmu no putekļiem. To veic ar otiņu vai kādu citu instrumentu (lupatiņu, u.c.)
Glazētājs saņem glazūru glazēšanai no laboranta. Saņemto glazūru vēlreiz pārbauda. Glazūrai pielej ūdeni atkarībā no aerometra (blīvuma mērītāja) mērījumiem un labi izmaisa.
Šķīvi glazē ar iemērkšanas paņēmienu. Noglazētā izstrādājuma apakšējo virsmu apslauka ar mitru poralonu. Izstrādājumu noliek plauktos viegli apžūt. Svarīga ir pēc glazēšanas apdare, kad vēlreiz ar mitru paralonu notīra izstrādājuma pamatu, kad tas jau ir apžuvis.
Kad pēc glazēšanas process ir noslēdzies un viss ir kārtīgi pārbaudīts izstrādājumus sakrauj uz lentas un transportē uz II apdedzināšanu.
II (glazēto) izstradājumu apdedzināšana ir pēdējais svarīgais etaps keramisko izstradājumu ražošanā. Šajā apdedzināšanā parādās iepriekšejo tehnoloģiskos proesos peilaistās kļūdas, kuras var izlaot tikai retos gadījumos.
Izstrādājumus sakrauj krāsnī, kur notiek to apžāvēšana. Krāsnī tiek noregulēta atbilstoša temperatūra, lai izstrādājumi vienmērīgi apžūtu, pirms dedzināšanas.
No pareiza apdedzināšanas režīma atkarīga ne tikai izstrādājuma drumstalas mehāniskā izturība, bet arī izstrādājuma dekoratīvā vērtība.
Otrās apdedzināšanas mērķis ir rdīt uz izstrādājuma virsmas stiklveida pārklājumu.
Apdedzinot glazētos izstrādājumus sevišķa uzmanība jāpievērš to izvietojumam krāsnī.
Noglazētās izstrādājuma virsmas nedrīkst pieskarties pie paliktņiem, citiem izstrādājumiem vai krāsns sienām. Izstrādājumu saskares vietām ar palikņiem vai pamatnēm (kājiņu apmales vāzēm, pelnu traukiem u.c.) jābūt notīrītiem no glazūras.
…