Secinājumi
Saskaņā ar Prokuratūras likuma 13.pantu, prokurors uzsāk un veic kriminālvajāšanu, piemēro kriminālsodu vai atbrīvo personu no kriminālatbildības, kā arī realizē citas Kriminālprocesa likumā paredzētās prokurora pilnvaras.
Darba autore prakses laikā iepazinās ar Prokuratūras likumā noteikto prokurora pilnvaru īstenošanu praksē. Primārie normatīvie akti, kurus izmanto prokurors savā ikdienas darbā ir Prokuratūras likums, Krimināllikums un Kriminālprocesa likums, ievērojot cilvēktiesības un personu pamattiesības.
Prakses laikā autorei bija dota iespēja pētīt krimināllietu saturu dažādu kategoriju lietās, iepazīties ar personu sūdzībām un iesniegumiem, kurus izskata prokurori, pašai sastādīt dokumentu un lēmumu projektus, kā arī piedalīties tiesas sēdēs un apmeklētāju pieņemšanā.
Darba autorei neizdevās piedalīties izbraukumos uz notikuma vietām, kad prokuroram obligāti ir jāierodas uz notikuma vietu, bet ar prakses vadītāju tika pārrunāts, kad prokuroram obligāti ir jāizbrauc uz notikuma vietu, ja ir noticis ceļu satiksmes negadījums ar diviem bojā gājušiem, vai notikuma vietā personai konstatētās vardarbīgas nāves pazīmes un citos gadījumos. Ar ģenerālprokurora pavēli ir uzskaitīti gadījumu, kad prokuroram ir jāizbrauc uz notikuma vietu.
Piedaloties tiesas sēdes darba autore secināja, ka prokuroriem ir problemātiski uzturēt valsts apsūdzību, ja persona neatzīst savu vainu un sākotnējās izmeklēšanas darbības veiktas nekvalitatīvi. Sarunās ar prokuroriem tika atklāts, ka viena no būtiskākajam problēmām ir izmeklēšanas kvalitāte, līdz ar to prokuroriem ir grūti pierādīt personu vainu izmeklējamā noziedzīgā nodarījumā it īpaši gadījumos, kad persona no sākuma atteicas no kriminālprocesa uzsākšanas, taču vēlāk pārdomāja un iesniedza iesniegumu par savu tiesību pārkāpumu.
…