Priekšlikumi
Apkopojot prakses laikā iegūtos datus un novērojumus, autore ir izteikusi priekšlikumus saimnieciskās darbības, finanšu situācijas, personāla vadības un kvalitātes vadības pilnveidošanai:
1. Piesaistīt rudens un ziemas mēnešos esošos un jaunos klientus ar mārketinga palīdzību. Veikt informācijas apmaiņu ar klientiem un informēt par precēm un pakalpojumiem, ko uzņēmums piedāvā.
2. Strādāt ar ierobežotiem resursiem preču ražošanā. Izmantot apdomīgi esošos resursus un izvērtēt konkrētu preču ražošanas apjoma samazināšanu.
3. Palielināt preču ražošanas daudzumu un pakalpojumu sniegšanu, jo vērtējot darba ražīgumu tika secināts, ka darba ražīgums nemainās, tas ir stabils, nav ne palēninājuma, ne pieauguma.
4. Veidot ilgtermiņa ieguldījumus, jo tie var ilgtermiņā nodrošināt uzņēmuma stabilitāti.
5. Izvērtēt atsevišķām preču grupām aprēķinātās cenas un palielināt tās. Ja nevar palielināt cenas, tad pārtraukt atsevišķu preču grupu ražošanu, lai izvairītos no zaudējumiem.
6. Iesaistīties pasākumu rīkošanā- rīkot biežāk koncertus un aktīvi piedalīties projektu izstrādē.
7. Atrast un noslēgt līgumus ar sadarbības partneriem, kuri piegādā materiālus vairumā par saprātīgām cenām. Tā tiks ietaupīti precēm nepieciešamo materiālu izdevumi.
8. Iekasēt aktīvāk debitoru parādus. Norunāt ar galveno debitoru, ka parāda atmaksa daļēji ir jāsedz ne vienu reizi mēnesī, bet divas reizes mēnesī.
9. Samazināt krājumus- neveidot uzkrājumus precēm, kurām nav noieta. Ražot sākotnēji preces konkrētos daudzumos un ja precei veidojas pieprasījums, tad atsākt konkrētās preces ražošanu.
10. Pieņemt darbā patstāvīgu darbinieku, kurš ne tikai varētu aizstāt vadītāju slimības un komandējumu gadījumos, bet sekotu preču apritei.
11. Pabeigt pilnveidot uzņēmuma kvalitātes vadības sistēmu un līdz 2015.gadam ieviest kvalitātes vadības sistēmu visos uzņēmuma procesos.
…