Ссылки: Не использованы
Рассмотреный период: 2021–2025 гг.
Фрагмент работы

1. GADA PLĀNA SASTĀDĪŠANA
Sastādīt treniņu procesa gada (sezonas) plānu ar attiecīgiem periodiem, posmiem, cikliem, paredzot nepieciešamo stundu skaitu visiem sagatavošanas veidiem. Plānošanu uzsākt ar sagatavošanas periodu. Individuālos sporta veidos izstrādāt viena audzēkņa treniņu darba plānu.
1.1. Sporta veida fizioloģiskais raksturojums:
Basketbolu spēlē divas komandas, pa pieciem spēlētājiem katrā komandā. Sadalot spēli 4x10 min. Katras komandas mērķis ir iemest bumbu pretinieku grozā un neļaut otrai komandai iegūt punktus. Basketbola spēles laikā spēlētājam slodzes apstākļos darbojas visas organismu sistēmas un muskuļu grupas. Spēlētājam jābūt labi vispārēji fiziski sagatavotam. Spēle notiek intensīvas slodzes apstākļos, veicot īsus sprintus visas spēles laikā ar kustību maiņu, tāpēc spēlētājam jābūt labām anaerobām darba spējām, ātrumam, veiklībai, uzsvaru liekot uz ātrspēka, koordinācijas, trāpīguma un precizitātes attīstīšanu.

1.2. Izvēlētā sportista vai sportistu grupas raksturojums (vecums, dzimums u.c. faktori)
Basketbolistu 9 un 10 gadu vecuma grupa, zēni. Veicu fizisko darba spēju testus, izmantojot Dr.paed., profesora Andra Rudzīša “Jaunatnes basketbola programmas” ietektos, sākotnējie rezultāti dod iespēju noteikt grupas vidējo testa rezultātu un ņemt par pamatu nākošajiem testiem.
1.3. Sportistu sagatavošanas procesa mērķis šajā sezonā (galvenās sacensības)
Dalība “Balcia Mini kauss” U11, ceļazīmes iegūšana dalībai junioru NBA līgā.

1.4. Raksturot būtiskākos sagatavošanas veidus un uzdevumus tajos šajā sezonā:

1.4.1. Tehniskā sagatavošana
Apgūt basketbola spēles pamatelementus, uzbrucēja un aizsarga stāju un pārvietošanos, bumbas turēšanu un pārvaldīšanu, piespēli un bumbas tveršanu, driblu, metienu ar vienu un ar divām rokām gan no vietas, gan pēc dribla.
1.4.2. Taktiskā sagatavošana
Cilvēks – cilvēku aizsardzība, atbrīvošanās no sedzēja, spēle viens pret vienu, spēle divi pret vienu, ātrais uzbrukums bez dribla un ar, pozicionālis uzbrukums.