Masāžai ir liela nozīme dažādu slimību ārstēšanā, profilaksē, fiziskas vai garīgas pārslodzes gadījumos. To, kā efektīvu terapijas metodi, plaši lieto kompleksā ārstēšanā – asinsrites orgānu, nervu sistēmas, balsta un kustības aparāta, iekšējo orgānu, ādas slimību un citu hronisku slimību gadījumos.
Masāžu var izmantot gan kā monoterapiju, gan kā ārstēšanas un rehabilitācijas procesa komponenti. Ārstēšanā un rehabilitācijā masāžu bieži izmanto kopā ar citiem terapijas veidiem.
Pirms masāžas veicamās procedūras:
Trigger punktu terapija ir manuāla terapija, kas vērsta uz savilktām muskuļu šķiedrām, kas izraisa lokālas, izstarotas sāpes. Nereti savilktajā, sāpīgajā muskulī iztaustāmi īpaši sāpīgi mezgliņi, tā saucamie trigger punkti.
Pēc masāžas veicamās procedūras:
Slinga terapija- nodrošina mobilitātes treniņa iespējas, var veikt spēka un stabilitātes treniņu, sensomotoro treniņu, kā arī muskuļu izturības treniņu.
Pirms vai pēc masāžas veicamās procedūras:
Ārstnieciskā vingrošana (stāju koriģējošie vingrojmi; stiepšanās, lokanības vingrojumi; elpošanas vingrojumi; elastīgo saišu terapija u.c.)
Ūdens dziedniecība- pieder visdažādākās ūdensprocedūras – no ietinumiem, kompresēm, aplējumiem līdz pat vannām, baseiniem, dušām (arī Šarko), skotu un zemūdens duša.