Datoru veidi
Datori tiek klasificēti pēc izmēriem un jaudas. Vienā skalas galā atrodas superdatori — ļoti lieli datori ar tūkstošiem saistītu mikroprocesoru, kas veic ārkārtīgi sarežģītus aprēķinus.
Otrā skalas galā atrodas datori, kas ievietoti automašīnās, televizoros, stereosistēmās, kalkulatoros un ierīcēs. Šie datori ir paredzēti atsevišķu uzdevumu veikšanai.
Galddatori
Galddatorus ir paredzēts novietot uz rakstāmgalda vai galda. Tie parasti ir lielāki un jaudīgāki par citiem personālo datoru veidiem. Galddatori ir veidoti no atsevišķiem komponentiem.
Galvenais komponents, kas tiek saukts par sistēmas bloku, parasti ir taisnstūra formas korpuss, kas tiek novietots uz rakstāmgalda vai zem tā. Citi komponenti, piemēram, monitors, pele un tastatūra, ir pievienoti sistēmas blokam.
Klēpjdatori
Klēpjdators (laptop, notebook) ir mazs līdznēsājams personālais dators, kas parasti sver 1-6 kilogramus, atkarībā no izmēra, materiāliem un citiem faktoriem.
Klēpjdatori parasti tiek darbināti ar vienu galveno bateriju vai ar ārēju maiņstrāvas adapteri, kas uzlādē bateriju, vienlaicīgi piegādājot enerģiju datoram. Visi datora komponenti (izņemot barošanas bloku) ir iebūvēti korpusā.
Klēpjdatori parasti satur visus tos pašus komponentus, ko parastie datori, tādejādi tie var nodrošināt tādu pašu funkcionalitāti kā parastie datori.
Tā kā šeit to pašu funkcionalitāti nākas ievietot mazākā tilpumā un ir nepieciešams mazāks elektrības patēriņš (dzesēšanas problēmu un baterijas ietilpības dēļ), komponentiem bieži vien ir vājāki parametri un augstāka cena kā analogiem parasto datoru komponentiem. Klēpjdatoriem lielākā daļa komponentu parasti ir integrēta pamatplatē un nav nomaināmi.…