12. slaids -
● Spēja atklāt jebkura objekta estētisko pusi un prasmīgi korelēt visas parādības ar cilvēci
● Kārtība un harmonija. Ja mākslinieciskā realitāte ir veidota saskaņā ar skaistuma un harmonijas likumiem
● Empātija. Ja skatītājs ir saistīts ar mākslas darbu, izjūt koprades prieku
(Piemērs: “Silver Slipper Salon Nude (Entry piece)”. Julian Ritter) - šeit ir redzāms kā autors vizualīzē hedonisma sievieti
13. slaids - Tagad mums ir skaidra izpratne, ka hedonisms ir bauda, prieks, laime. Bet kā saprast vai mēs esam laimīgi? Vai arī aktuālākais 21. gadsimta jautājums - "Kā var atrast to vai citu laimi?" Reiz filozofam Demokritam jautāja: "Kā saprast, ka esat laimīgs?" uz ko viņš atbildēja: "Es nezinu. Un es negribu zināt!”. Pēc tam kļuva skaidrs, ka, analizējot baudu, jūs to jau zaudējat, nevis nekaunīgi absorbējat visas poras. Bet tomēr, izprotot pāris ne-triviālus mehānismus, var pietuvoties hedonisma ideālam. Piemēram:
14, slaidi - 1. noteikums. Neidealizējiet pasauli. Samaziniet savas cerības un tad, ja notiekošais atbilst jūsu gaidu līmenim, jūs nesatrauksit, un, ja tas būs augstāks par to, jūs būsiet sajūsmā. (Attēls kā hedonisma mākslas piemērs: “Odalisks harēmā”, Bendžamins Konstants)
15. slaids - 2. noteikums. Disciplīna. Nepadari baudas mirkļus par rutīnu. Pats baudas princips slēpjas apstāklī, ka tas ar mums notiek nevis katru dienu, bet periodiski. Jo prieks ir devalvēts. Jo vairāk tas ir, jo gudrāk tas no mums izvairās. Ja laimes un komforta plūsma ir pastāvīga, tā nolietojas un pārvēršas par rutīnu. (Attēls kā hedonisma mākslas piemērs: “Swing (Happy swing)”, Jean-Honore Fragonard, 1767)
16. slaids - 3. noteikums. Elites un egalitāra, augsta un zema, gracioza un piezemēta kombinācija. Piemēram, veicot kādu ikdienišķu darbību greznā tērpā vai baudot dārgu dzērienu savā virtuvē, nevis restorānā. (Attēls kā hedonisma mākslas piemērs: “A Bar at the Folies-Bergère”, Édouard Manet, 1882)
…