Secinājumi.(24)
Pirmsskolas Lielbitānijā nav pilnībā valsts apmaksātas, kā pie mums. Tiek apmaksātas tikai 12 stundas nedēļā. Pārējo dienas daļu bērns vai nu dzīdo mājās, vai vecāki samaksā bērnudārzam par pilnas dienas apmeklējumu.
Skolā bērni sāk iet nevis no 7 bet no 5 gadu vecuma.
Lielbritānijā starp vidējo un augstāko izglītību ir vēl viens posms, tā saucamā tālākizglītība. Kaut kas līdzīgs mūsu arodskolām, tehnikumiem, taču Lielbritānijā šajā izglītības pakāpē iespējams iegūt kā vidējo profesionālo izglītību, tā arī augstāko.
Tāpa kā Latvijā, arī Lielbritānijā pmatskolas izglītība (līdz 16 gadu sasniegšanai) ir obligāta. Mācību gads ir garāks kā Latvijā.
Vislielākā atšķirība ir tajā, ka Lielbritānijā nav ne vienotu mācību programmu, ne mācību grāmatu, bet mācību diena sākas ar rīta lūgšanu. Šobrīd tā gan vairs nav vispārobligāta procedūra, bet gan izvēles. Tālākizglītība notiek koledžās nevis universitātēs, kur arī nav ne vienotu mācību programmu, ne mācību plānu. Bet šīs tālākās izglītības līmenis ir īpaši interesants ar to, ka tā ietvaros ir iespējams iegūt augstāko izglītību un akadēmiskos grādus.
Īpatnēji notiek arī studentu uzņemšana augstskolās – tā notiek ar vienotas Centrālās padomes starpniecību. Šī Centrālā padome tad arī nosaka, kurā augstskolā students mācīsies.
…