«Tumšo laiku» raksturojums
Viduslaiku periods iegājis vēsturē arī ar nosaukumu “Tumšie laiki”, jo tajā laikā nebija spīdošu zinātnisku sasniegumu, cilvēki dzīvoja netīrībā, trūkumā, piedzīvoja brutālu vardarbību, kas noveda pie daudzām neārstējamām slimībām, piem. buboņu mēris, kura uzliesmojumos iet bojā 20 miljonu cilvēku Eiropā – 30% no kontinenta iedzīvotāju.
Pēc Romas krišanas nebija vienotas valsts, pārvaldes, lielāka daļa no Eiropas bija sašķelta. Un par visspēcīgāko varas institūciju viduslaikos kļuva katoļu baznīca. Karaļi, karalienes, valdnieki bija katoļu baznīcas pakļautībā, tāpēc par noteicošu šajā periodā kļuva tieši baznīca.
Tajā paša laikā savu varenību pastiprināja islāma pasaule, kļūstot arvien spēcīgāka. Pēc pravieša Muhameda nāves 632. gadā, musulmaņi iekaroja lielu daļu no Tuvajiem Austrumiem. Islāma reliģijas izplatība bija 3 reizes lielāka nekā Kristietības izplatības areāls, tāpēc konflikti bija neizbēgami. Un 11. gs. beigās katoļu baznīca sāka atļaut militāras ekspedīcijas, lai padzīt musulmaņus no Svētās zemes. Šo militāro ekspedīciju kopumu mēs zinām kā Krusta karus.
…