Terorisms - sabiedriskās vardarbības forma, politiskās noziedzības veids, kas akcentē vardarbību kā mehānismu, kurš rada vai veicina pārmaiņas. Teroristi izmanto slepkavības, izpostīšanu, cilvēku izkropļošanu vai vardarbības draudus, tādējādi terorizējot individuālas personas, grupas, savienības vai valdības, lai piespiestu minētos objektus pakļauties savām politiskajām prasībām, kuru izpildi vai respektēšanu nav iespējams panākt leģitīmā ceļā.
Terora akts vienmēr ir notikums, kurā piedalās vismaz trīs puses: noziedznieki, upuri un “mērķauditorija”, kas pakļauta psiholoģiskajam spiedienam. Par mērķauditoriju teroristi parasti izvēlas valdību, kuru mēģina piespiest sadarboties. Tāpat tiek veikti pasākumi, lai caur masu informācijas līdzekļiem iedarbotos uz sabiedrību, piespiežot to atbalstīt teroristus un viņu prasības. Bez mūsdienu masu informācijas līdzekļiem terorisms nebūtu iedomājams, jo nav jēgas ņemt ķīlniekus, draudēt tos nogalināt un izvirzīt prasības, ja par to jau nākamajā brīdī neuzzin visa pasaule.
Starptautiskais terorisms ir starptautiskais noziegums, kas grauj starptautisko attiecību mierīgu norisi un izpaužas vienas valsts, tās noziedzīgo organizāciju, personu grupu vai fizisku personu prettiesiskā apdraudējumā vai kaitējumā pret starptautisko organizāciju, otru valsti, tās vadītājiem, organizācijām, personu grupām vai iedzīvotājiem kopumā.
Pēdējos gados starptautiskais terorisms un tā draudi ir vērsušies plašumā, aptverot ar vien lielāku skaitu pasaules valstu teritoriju. Pēdējie notikumi pasaulē liecina, ka teroristu aktivitātes starptautiskā mērogā ir ievērojami pieaugušas, un paveiktie terora akti savdabīgi pilnveidojušies – tiem ir radušās globalizācijas tendences. …