SECINĀJUMI
1. Saskaņā ar Latvijā veiktajiem pētījumiem situācija ugunsdrošības jomā ir neapmierinoša. Sistemātiski tiek pārkāpti ugunsdrošības prasības, bet vainīgās personas netiek sauktas pie atbildības. Pieaugošais ugunsgrēku skaits liecina, ka iedzīvotājiem trūkst izpratnes par ugunsdrošību, kā rezultātā tie nav motivēti ievērot ugunsdrošības prasības.
2. Jaunie ugunsdrošības noteikumi paredz vairākus pasākumus ar mērķi uzlabot pašreizējo situāciju ugunsdrošības jomā. Piem., sākot ar 2020.gada 1.janvāri autonomie dūmu detektori būs obligāti jāuzstāda visās mājās un dzīvokļos, ja vien tie nav jau aprīkoti ar automātisko ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmu, kas par telpā izveidojušos sadūmojumu brīdina ar spalgu skaņas signālu. Tas ļauj cilvēkiem savlaicīgi, pat naktī, pamanīt ugunsgrēka izcelšanos un pamest degošās telpas. Līdz 2017. gada 31. decembrim dzīvokļu īpašniekiem, kurās atrodas gāzes plītis, jānovērš tas, ka pie dabīgās ventilācijas kanāliem ir pievienoti tvaika nosūcēji, atjaunojot un nodrošinot dabīgo ventilāciju. Tas darīts ar mērķi nepieļaut gāzes sakrāšanos dzīvoklī, tās noplūdes gadījumā.
3. Katram jāatceras, ka jaunas mantas var nopirkt, bet dzīvību nē. Tāpēc nevajag riskēt ar dzīvību, lai nodzēstu uguni. Taču, ja nav bīstami cīnīties ar liesmām, tad tas jādara, atrazdamies tādā vietā, no kurienes viegli nokļūt līdz izejai. Tāpat nevar aizmirst, ka dūmos, īpaši toksiskajos dūmos, ko rada degoši sintētiski materiāli, aiziet bojā vairāk cilvēku nekā liesmās. Jāatzīst, ka uguns dzēšanu jāatstāj profesionālu ugunsdzēsēju un glābēju ziņā.
4. Vecākiem jāpievērš uzmanība bērnu izglītošanai ugunsdrošības jomā. …