Ievads
Divdesmitā gadsimta divdesmitie gadi īpaši Amerikas vēsturē tiek dažādi saukti, kā, piemēram, „vētrainie divdesmitie”, „vieglas uzvedības meiteņu ēra”, „džeza laikmets”, „jaunā pārticības ēra”. Šie nosaukumi vien jau daudz pasaka par šo desmitgadi, ar ko tā iezīmējusies un kļuvusi īpaša vēstures kontekstā. Šī desmitgade bija pārmaiņu laiks gan politikā, gan sociālajā vidē, kas izmanīja sabiedrības dzīves stilu un dažādu lietu uztveri līdz nepazīšanai.
Pēc Pirmā Pasaules kara Amerika pozicionēja sevi par ļoti veiksmīgu, pārliecinātu un spēcīgu valsti, jo veiksmīgi atrisināja visus ārpolitikas jautājumus, kara parādus un radās brīvs ceļš, lai attīstītu valsts ekonomiku. Salīdzinot desmitgades beigas, respektīvi, 1929. gadu ar 1921. gadu Amerikas ražošanas apjomi bija palielinājušies divas reizes. Uzlabojoties ekonomiskajai situācijai amerikāņi sāka izbaudīt jaunu labklājību. Parādāties vairāk naudai, patērētājs sāk to vairāk tērēt, līdz ar to ir stimuls sākt ražot vairāk preču. Sāka plaukt patērētājsabiedrība. Tā kā cilvēkiem bija vairāk naudas, jo darba tirgū ienāca precētas sievietes, ražotāji centās piedāvāt arvien vairāk un interesantākas preces. Tas viss bija sākums Amerikas ekonomikas straujai attīstībai un auglīgai videi reklāmai un reklāmas tirgum.
Kopš 1920. gada Amerikā reklāmas ir augušas lielā apjomā un izdevumi reklāmai ir astoņas reizes lielāki nekā pirms šīs dekādes. Vairākas reizes atkārtojot patērētājam reklāmas ziņojumus saka veidoties uzņēmuma zīmola lojalitāte. Zīmola lojalitāte palīdzēja pārdot jau esošos produktu, kā arī jaunos produktus tiem pašiem klientiem. Reklāmas veidotāja saka veidot un mainīt cilvēkus dzīves stilu, liekot saprast, ka viņiem ir jāpērk „pareizā” maize, „pareizais” putekļsūcējs, jāsmaržo „pareizi”, jādzīvo perfekti tīrās mājās ar skaistām vannas istabām un, lai ietu līdzi laikam ir jāsmēķē „pareizās” cigaretes. Tas viss izsauca masveida pieplūdumu veikalos, jo cilvēki gribēja dzīvot tik perfektās un pareizās ģimenes idillēs, kā to parādīja reklāmas.
…