Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
3,99 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:556546
 
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 21.07.2004.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 7 единиц
Ссылки: Использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Ievads    3
  Administratīvais pārkāpums    5
  Administratīvā pārkāpuma sastāvs    7
  Administratīvā pārkāpuma objektīvās pazīmes    7
  Objekts    8
  Objektīvā puse    9
  Administratīvā pārkāpuma subjektīvās pazīmes    11
  Subjekts    11
  Subjektīvā puse    12
  Administratīvā atbildība    14
  Administratīvais sods    15
  Nobeigums    19
  Izmantotā literatūra    20
Фрагмент работы

Lai varētu runāt par manu izvēlēto tematu „Administratīvais pārkāpums un administratīvā atbildība”, sākotnēji jānoskaidro, kas ir administratīvās tiesības.
Kā lieliski zinām no „Tiesību teorijas” tiesības iedala privātajās un publiskajās tiesībās. „Tas tiesības, kur viena atsevišķa persona figurē kā patstāvīgs tiesību subjekts, ir privātās tiesības, bet tās tiesības, kur atsevišķa persona figurē kā sociāla organisma sastāvdaļa, ir publiskās tiesības. Pie publiskām tiesībām pieder, piemēram, konstitucionālās tiesības, administratīvās tiesības , krimināltiesības u.c., bet pie privātajām tiesībām – civiltiesības, darba tiesības u.c..”1
Publiskās tiesības regulē attiecības starp valsti un personu, nosakot to publiskās tiesības un pienākumus. Līdz ar to var definēt, ka administratīvās tiesības ir tiesību nozare, kas regulē pārvaldes sabiedriskās attiecības valsts pārvaldes sfērā. Administratīvo tiesību normas nosaka pārvaldes aparāta organizāciju un darbību, amatpersonu un iedzīvotāju tiesības un pienākumus.
Administratīvās tiesības ir cieši saistītas ar citām tiesību nozarēm : konstitucionālajām tiesībām, civiltiesībām, krimināltiesībām, darba tiesībām, finanšu un nodokļu tiesībām, administratīvā procesa tiesībām un citām nozarēm. Būtībā nav tiesību nozaru, kuras nebūtu saistītas ar administratīvajām tiesībām. Uz konstitucionālo tiesību pamata tiek veidotas un noformulētas administratīvo tiesību normas, kā arī administratīvo tiesību aktu pakārtotība likumam.
Administratīvo tiesību normu var definēt kā noteiktā kārtībā izdotu vispārsaistošu uzvedības normu, kas regulē attiecības, kuras rodas izpildvaras formēšanas vai tās darbības rezultātā un kam piemīt visiem obligāts raksturs, un kura izpilde ir nodrošināta ar piespiedu mehānisma palīdzību. Administratīvās tiesības var skatīt kā kompleksu, kas sastāv no normām, kuras reglamentē izpildvaras radošo un aizsargājošo darbību.
Pārkāpums – juridiskos aktos noteikto priekšrakstu un aizliegumu neievērošana. Administratīvās atbildības likumā un Krimināllikumā paredzētajos gadījumos par likumpārkāpumiem noteikta juridiska atbildība.1 Administratīvos pārkāpumus Latvijas Republikā reglamentē Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss (Kodekss – vienots normatīvs akts , kurā ir sistemātiski sakārtotas noteiktas tiesību nozares normas.2 (šajā gadījumā – administratīvo tiesību normas)). Kā redzams, šajā likumā, ļoti labi attēlots Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (turpmāk teksta – LAPK) uzdevums. „Administratīvo pārkāpumu likumdošanas uzdevums ir aizsargāt sabiedrisko iekārtu, īpašumu un pilsoņu sociāli ekonomiskās, politiskās un personiskās tiesības un brīvības, kā arī uzņēmumu, iestāžu un organizāciju tiesības un likumīgās intereses, noteikto pārvaldes kārtību, valsts un sabiedrisko kārtību, nostiprināt likumību, novērst tiesību pārkāpumus, audzināt pilsoņus likumu precīzas un stingras ievērošanas garā, ieaudzināt viņos cieņas pilnu attieksmi pret citu pilsoņu tiesībām, godu un pašcieņu, pret sadzīves noteikumiem, apzinīgu attieksmi pret saviem pienākumiem un atbildību sabiedrības priekšā.…

Коментарий автора
Комплект работ:
ВЫГОДНО купить комплект экономия −5,98 €
Комплект работ Nr. 1122661
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация